vážna hudba

Spevácky zbor Lúčnica

Vo festivalovom programe BHS, venovanému 75. jubileu Lúčnice, uvedie spevácky zbor prierez tvorbou à cappella diel rôznych štýlových období, ako aj výber zo skladieb, ktoré mu dedikovali slovenskí skladatelia a svoj koncertný repertoár rozšíri aj o vokálno-inštrumentálne dielo.
Táto akcia sa konala v minulosti

Lúčnica je už 75 rokov kultúrnym i spoločenským fenoménom. Spevácky zbor je súčasťou umeleckého súboru od jeho vzniku v roku 1948. Charakterizuje ho vyspelá spevácka technika a hlasová kultúra. Jeho výkony vysoko hodnotí odborná kritika a veľký úspech zaznamenáva aj u širokého publika.

Svoju umeleckú kariéru v Speváckom zbore Lúčnica začínali mnohé osobnosti ako Edita Gruberová, Lucia Popp, Magdaléna Blahušiaková, Ľubica Orgonášová, Marta Beňačková, Adriana Kohútková, Štefan Babjak, Ondrej Malachovský a mnohí ďalší.

Zbor umelecky formovali jeho hlavní zbormajstri Štefan Klimo, Peter Hradil a v súčasnosti Elena Matušová. Pod ich vedením získal zbor najvyššie ocenenia na medzinárodných súťažiach v mestách Llangollen, Arezzo, Middlesbrough, Montreux, Gorizia, La Valletta, Maribor, Tours, Oskarshamn, Bergen, Petrohrad, Assisi, Kaunas a ďalšie. Na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Mexiku, a samozrejme vo väčšine štátov Európy, sa zbor stal miláčikom publika.

Účinkujú:
Spevácky zbor Lúčnica
Elena Matušová – dirigentka, zbormajsterka
Lenka Máčiková – soprán
Juraj Kuchar – tenor
Martin Mikuš – bas
Katarína Turnerová – harfa
Ján Slávik – violončelo
Robert Vizvári – kontrabas
Marek Janko – organ

Program:
Zo zlatého fondu repertoáru speváckeho zboru
César Franck – Omša A dur, op. 12

Vstupné: 20€ / 16€ / 12€

 Koncert je súčasťou Bratislavských hudobných slávností 2023. Pozrite si program celého festivalu.