vážna hudba

BHS / Fínsky rozhlasový orchester

Charizmatický dirigent Hanu Lintu prichádza do Bratislavy s Fínskym rozhlasovým orchestrom  sčasti s netradičným programom.
Táto akcia sa konala v minulosti

 

Účinkujúci:
Fínsky rozhlasový orchester 
Hannu Lintu – dirigent
Martin Grubinger – bicie nástroje

Program:
Sebastian Fagerlund – Drifts
Fazil Say – Koncert pre bicie nástroje a orchester, op. 77
Hector Berlioz – Fantastická symfónia, op. 14

Program BHS 2019

---------

Vstupné:  30, 26, 22€  

Fín Sebastian Fagerlund (1972), často označovaný za postmoderného impresionistu, patrí medzi výrazných predstaviteľov domácej hudobnej scény. Zasiahol do mnohých hudobných žánrov, no ťažiskom jeho tvorby sú symfonické diela, z ktorých na dnešnom koncerte zaznie skladba Drifts z roku 2017. Turecký skladateľ a klavirista Fazil Say si pozornosť verejnosti získal excentrickými interpretačnými kreáciami (známa je jeho jazzová improvizácia na témy z Mozartovho Tureckého pochodu), ale aj svojou kompozičnou tvorbou, inšpirovanou orientálnymi námetmi a divokými rytmami z rodnej krajiny. Skladbu Fazila Saya uvádzame v podaní excelentného majstra na bicie nástroje Rakúšana Martina Grubingera.
Fantastická symfónia Hectora Berlioza (150 rokov od úmrtia skladateľa) patrí medzi klenoty romantickej orchestrálnej literatúry a každé jej uvedenie sa oprávnene teší veľkému záujmu publika.