vážna hudba

BACH / Partity / Sonáty a partity pre sólové husle II

Hudobník v službách Johanna Sebastiana Bacha, Mahan Esfahani, pre ktorého je čembalo rovnako nadčasové a univerzálne ako Bachova hudba a svetoznámy husľový virtuóz Ilya Gringolts.
Táto akcia sa konala v minulosti

„Hudobník v službách Johanna Sebastiana Bacha,“ takúto charakteristiku mal ešte donedávna na facebooku Mahan Esfahani, pre ktorého je čembalo rovnako nadčasové a univerzálne ako Bachova hudba. Kozmopolitný umelec patrí v súčasnosti vo svete k najvýraznejším predstaviteľom tohto nástroja, ktorý vďaka svojmu výnimočnému talentu presadzuje na koncertných pódiách rovnako v tradičnom ako aj v súčasnom repertoári. Absolvent Stanfordu, profesor na londýnskej Guildhall School of Music and Drama, niekoľko násobný držiteľ titulu BBC New Generation Artist, ako aj viacerých ocenení časopisov Gramophone a BBC Music Magazine uvedie v Bratislave výber z Bachových Partít pre čembalo. Po tomto koncerte bude jeho najbližšou zastávkou Barbican Centre...

Program:
J. S. Bach (1685 – 1785): Partity
Mahan Esfahani, čembalo

Partita č. 1 B dur BWV 825
Partita č. 3 a mol BWV 827
Partita č. 5 G dur BWV 829

„Expresívna a bez kompromisov“ – taká je podľa zahraničnej kritiky hra svetoznámeho husľového virtuóza Ilyu Gringoltsa. Ruský umelec, ktorý patrí medzi žiakov legendárneho Itzhaka Perlmana, je vo svete klasickej hudby obdivovaný pre svoju repertoárovú všestrannosť siahajúcu od barokových skladieb až po diela súčasných skladateľov. Huslista, ktorý sa na Konvergenciách v minulosti predstavil ako člen úspešného sláčikového kvarteta Gringolts Quartet, uvedie v Bratislave spolu so slovenským huslistom Milanom Paľom kompletné Sonáty a partity pre sólové husle Johanna Sebastiana Bacha. Ilya Gringolts hrá na nástroji Giuseppe Guarneri „del Gesù“ violin (Cremona 1742/43).

Program:
J. S. Bach (1685 – 1750): Sonáty a partity pre sólové husle II
Ilya Gringolts, husle

Partita č. 3 E dur BWV 1006
Partita č. 1 h mol BWV 1002
Partita č. 2 d mol BWV 1004

Celý program festivalu

-------

Vstup: 25€