trh / gastro

Gin Fest 2022

Ginové festivaly patria vo svete k vyhľadávaným a navštevovaným akciám. Predchádzajúce tri ročníky sú dôkazom, že inak tomu nie je ani na Slovensku. Po krátkej pauze, spôsobenej pandémiou, sa Gin Fest vracia opäť do nášho hlavného mesta. Už teraz vám môžeme prezradiť, že jeho štvrtý ročník, naplánovaný na 9. septembra, sa bude niesť v znamení viacerých noviniek.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Gin Fest je venovaný ako odbornej verejnosti, tak i všetkým fanúšikom tohto jalovcového destilátu. Pre narastajúci záujem o podujatie, teda z kapacitných dôvodov, sa ale tentoraz mení miesto jeho konania. Bude ním moderný, multifunkčný priestor Edison Parku na Prievozskej, kde si v dvoch pripravovaných zónach prídu na svoje fanúšikovia odbornejších prednášok a workshopov, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o jednej z najobľúbenejších značiek alkoholu vo svete, ale tiež milovníci netradičných jedál a nápojov.

Pre návštevníkov je pripravená Food & Drink zóna, s ukážkami v súčasnosti tých najobľúbenejších značiek ginu na trhu. Ochutnať budete môcť klasické kokteily, akým je nepochybne gin–tonic a jeho nespočetné variácie, ale i ďalšie osviežujúce, exotické drinky, ktoré vám pripravia tí najkreatívnejší barmani pôsobiaci aj ďaleko za hranicami Slovenska. 

A keďže dôvod na oslavu sa nájde vždy, rovnako sprievodný program bude stáť za to. O zaujímavé spestrenie tohto septembrového dňa a večera sa postarajú:

Jednoznačne najväčšia koncentrácia ginov a tonikov v jeden deň na Slovensku.

Slovenské ginové premiéry, svetové značky ginov po prvý raz na Slovensku.

Slovenská barmanská elita, ktorá od 15. hodiny predvedie bravúrne umenie i namieša kokteily presne podľa vašich predstáv.

Prednášky osobností z barmanského sveta, ktoré odhalia výrobu, variabilitu chutí a širokých možností kombinácie ginov a tonikov.

Večerná „afterka“, kde vás aj vašich priateľov naladí príjemná muzika v podaní slovenský legiend DJ Charlie Brown (Glitterball House Set) Vs DJ Pico (Neon special Set). 

Ďalšie informácie a predstavenie vystavovateľov, ambasádorov, ako aj prekvapenia, ktoré sú pre hostí pripravené

FB event

Vstupné 20€ v predpredaji, 25€ na mieste, v cene vstupenky je 1x koktejl a 4x ochutnávka ginu.

 

Účasť povolená iba návštevníkom nad 18 rokov.
Usporiadateľ: BLACK EYE COMPANY s.r.o.