prednáška / diskusia

Permakultúrna prednáška so Zuzanou Matúšovou

Ak máte záhradu, môžete s ňou robiť divy. Vďaka niekoľkým jednoduchým tipom a trikom sa vám kúsok pôdy podarí premeniť na raj pre vás a vašu rodinu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Môžete sa tešiť na stretnutie s odborníčkou na permakultúru Zuzanou Matúšovou, ktorá s celou rodinou pred desiatimi rokmi zmenila svoj život na nepoznanie. S manželom a piatimi deťmi žijú v starom sade, kde si svojpomocne postavili zdravý ekologický domček.

Permakultúrna záhrada je schopná fungovať v spolupráci s človekom udržateľne a vytvára produktívny ekosystém, ktorý je rozmanitý, stabilný a odolný. Jeho cieľom je spojenie záhrady s jej majiteľom tak, aby mu poskytovala dostatok možnosti na kvalitné pestovanie – zabezpečenie si častí jedla – a zároveň rešpektuje prírodu ako takú.

Je to rôznorodá, pestrá prírodná záhrada po vzore lesa. Samočinná ako les, bzučiaca, čvirikajúca, farebná, voňavá a chutná ako les. Je to záhrada, v ktorej nie je monokultúra – anglický trávnik a okrasné dreviny, ale pestrý a prirodzený život. Ak máte vo vašej záhrade stromy, kríky, kvety, bylinky, napájadlá či krmítka a ešte aj klasické hriadky miesto trávnika, tak už je to ústretový krok k permakultúre.

„Lebo to najdôležitejšie, čo robí permakulturistu permakulturistom aj na balkóne, je srdce na správnom mieste. Na takom, kde človek cíti a vníma potreby prírody a zároveň aj človeka. Nie len seba, ale aj suseda s ktorým si buduje dobré vzťahy,“ píše na svojej stránke lifereset.sk Zuzana Matúšová.

Vstupné: zdarma