prednáška / diskusia

Mozgová Atletika: Tajomstvo kreativity

Malé veci, ktoré vám môžu zmeniť život. Doprajte si dávku rozcvičky šedej mozgovej kôry, pri ktorej nehrozí svalovka, ale pekne vyrysované kritické myslenie, rastúca myšlienková hmota a dobrá nálada.
Táto akcia sa konala v minulosti

Autor jedného z najpopulárnejších podcastov u nás, Denis Kováč, nás tentokrát naživo vtiahne do fascinujúcej debaty o kreativite. So svojimi hosťami – vyhľadávanou lektorkou Olíviou Hurbanovou a kreatívcom Michalom „Yakshom“ Novotným – rozoberie jej podstatu, pozrú sa odkiaľ pochádza a ako sa prejavuje, zamyslia sa, prečo ňou niektorí priam sršia a iným zúfalo chýba a priblížia, čo vlastne kreativita znamená pre jednotlivca i spoločnosť. 

Denis Kováč
je mozgom i dušou podcastu Mozgová Atletika, ktorý spoluzakladal so svojím bratom. Fanúšikov si získal humorným interpetovaním vedeckých a psychologických tém, ktoré zrazu “sprístupnil” širokej verejnosti. Jeho cesta k jednému z najúspešnejších podcastov viedla z korporátu, ktorý opustil, a Kanadu, kde násloedne strávil rok. Magazín Forbes ho zaradil do svojho rebríčka 30 pod 30.

Olívia Hurbanová
je pozitívna skeptička, lektorka a autorka konceptu Future Skills. Vyučuje na Slovensku, v zahraničí i na akademickej pôde. Za svoje dlhodobé snaženie v oblasti vzdelávania bola ovenčená titulom Lektor roka s rekordným počtom 21 nominácií.

Michal „Yaksha“ Novotný
je bývalý thaiboxer, obchodník so streetwear módou, šéf hudobného vydavateľstva Def Jam Recordings či DJ. Yaksha je meno, ktoré na našej hudobnej scéne pozná snáď každý. Spolupracoval na zviditeľnení veľkej časti hviezd slovenskej hip-hopovej scény a stál pri začiatkoch americkej rapovej hviezdy Tekashiho 6ix9inena. Dnes spolupracuje na marketingových kampaniach s najprestížnejšími značkami v biznise a stále je dušou kreatívec.

Mozgová Atletika
je obľúbený podcast, ktorý zaplnil dieru na trhu a stal sa jedným z najvyhľadávanejších. Poslucháčom ponúka geniálne rečičky z oblasti osobnostného rozvoja, vedy a myšlienky z dobrých kníh okorenené primitívnym humorom. Skrátka úderná kombinácia proti nude, otupelosti a hlúposti.

Vstupné: predpredaj 10€