prednáška / diskusia
Prechádzka / exkurzia

[fjúžn] walks - Bratislava očami cudzincov

Zaujíma vás, ako Bratislavu vidia ľudia, ktorí sa tu nenarodili a pochádzajú z iných krajín? Chceli by ste sa dozvedieť viac o ich obľúbených miestach, o tom, ako trávia voľný čas či aký majú vzťah k "nášmu" mestu?

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tentokrát sa budete prechádzať v Petržalke.
Svojimi obľúbenými miestami tejto mestskej časti vás bude sprevádzať novinárka, ktorá pôsobí v RTVS, v Rádiu Slovakia International, Anca Dragu. Anca je pôvodom z Rumunska, v Bratislave však žije s menšími prestávkami už niekoľko rokov. 

Prejdite sa s nami rôznymi kútmi Petržalky a objavte miesta, ktoré sú pre Ancu zaujímavé, niekedy fascinujúce, kde trávi svoj čas. 

Miesto stretnutia o 17:00 pri nedostavanom depe Bratislavského metra, neďaleko konečnej autobusu 93, Vyšehradskej ulice a Panónskej cesty. Aby ste sa nestratili, pozrite si presné miesto stretnutia na mape. 

Prechádzka bude trvať približne hodinu a pol,končiť bude v bufete na Draždiaku, kde sa budete môcť s Ancou neformálne porozprávať a kde si spolu dáte aj malé občerstvenie. 

Prechádzka je kapacitne obmedzená, pre potvrdenie vašej účasti preto prosím napíšte na adresu adriana@nadaciams.sk

Projekt [fjúžn] walks – Bratislava očami cudzincov ponúka verejnosti možnosť nazrieť na vlastné mesto z pohľadu ľudí, ktorí sa v Bratislave nenarodili, môžu ho vidieť inými očami, ale napriek tomu majú k mestu špecifický vzťah a sú jeho súčasťou. Predstavuje rôzne miesta Bratislavy, ktoré ľudia z iných krajín považujú za dôležité, ku ktorým majú vzťah.