festival
iná akcia

Festival Spiace miesta

Festival Spiace miesta je udalosťou iniciatívy Spiace miesta, ale zároveň aj festival spiacich miest.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Čo sú spiace miesta? Nevyužívané budovy, ktorých potenciál spí.
Čo sú Spiace miesta? Platforma pre tému nevyužívaných budov.

Program:
10:30 - 12:00
Vlastivedná prechádzka (Prihlasovanie tu)
14:00 - 16:00 Diskusia “Ako ďalej s prázdnymi budovami?”
Hostia: Štefan Polakovič z gutgut architektonického štúdia, Martin Zaiček z občianskeho združenia Archimera a spoluorganizátor projektu Abandoned (re)creation, Zora Jaurová, producentka, dramaturgička, expertka na kultúrnu politiku a kreatívny priemysel.
Moderuje Milota Sidorová.
16:30 - 17:05 Premietanie filmu Po sezóne / Off Season
18:00 - 19:15 Divadlo Nude: Stop smiling_platforma pre extrémne emócie
20:00 - 21:00 Koncert Gladia Moony
21:00 - 22:00 Koncert Elections In The Deaftown

Popri tom všetkom vám predstavíme našu iniciatívu Spiace miesta a budete môcť prispieť do našej crowdsourcovanej mapy nevyužívaných budov.

A samozrejme, toto všetko sa bude konať v budove, ktorá je momentálne vo vákuu - stratila svoju pôvodnú funkciu a čaká na tú novú. Stretneme sa v industriálnom priestore bývalej tlačiarne Svornosť, ktorú aspoň na chvíľu oživíme.

Vstupné dobrovoľné.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kto sme
Spiace miesta je otvorená platforma pre každého a každú, koho zaujímajú nevyužívané budovy (zatiaľ) v Bratislave, ktoré majú potenciál prebrať sa k novému životu. Sme neformálna občianska iniciatíva nadšencov, ktorých spája spoločná vízia o využití prázdnych priestorov pre podporu kultúry a iné verejnoprospešné aktivity. Sme architekti, kulturologičky, umelci, manažéri so záujmom o kvalitu spoločnosti, v ktorej žijeme.

Naša vízia
Predstavujeme si mestá, v ktorých nechátrajú budovy, najmä tie vo verejnom vlastníctve, teda vlastníctve nás všetkých. Chceme mestá, v ktorých nevyužité budovy pomáhajú kvitnúť spoločnosti: kde dostávajú priestor ľudia, ambiciózne nápady, kultúrne projekty, komunitné udalosti, vzdelávanie.
Chceme znovu uviesť zanedbané budovy do života – zaslúžia si to ony, mesto a najmä jeho obyvatelia. Aby budovy nespali, mapujeme ich, popularizujeme túto tému a možnosti verejnoprospešného naplnenia nepoužívaných budov, zoznamujeme sa s legislatívou, nadväzujeme partnerstvá a tešíme sa na fázu, keď budovy budeme zobúdzať.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Spiace miesta. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.