Prechádzka / exkurzia

Poklady Svätého Jura

Objavovanie histórie a najkrajších pivníc.
Jedinečná výprava za históriou, tekutými pokladmi a najkrajšími pivnicami Svätého Jura.  

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Prehliadku mesta začnete na cintoríne, kde objavíte vzácne 400-ročné náhrobné kamene, pokračovať budete historickým stredom mesta, dozviete sa o najväčšom svätojurskom silákovi, Svätom Jurajovi, ale aj drakovi či vychýrenom dobromilovi. Navštívite 3 najkrajšie pivnice tohto malebného mesta. Nakuknete do nádhernej pivnice, kde sa natáčal film Červené víno, objavíte čaro Armbrusterovej kúrie a jej unikátnej dvojposchodovej 500-ročnej pivnice. Uvidíte aj obrovský kladový lis z 18. st. a vzácny 1000 litrový sud. Prehliadku zakončíte v čarovnom Renesančnom dome v klenbovej pivnici zo 17.st., ktorá slúžila ako hodovňa a v ktorej môžete hodovať na súkromnej párty do rána aj vy.

Prehliadka je vhodná pre milovníkov histórie a vína ako aj abstinujúcich zvedavcov a nadšencov zaujímavých príbehov a miest. Konzumácia vína nie je povinná a nie je ani v cene. V cene je 3-hodinová prehliadka so zaujímavým a pútavým výkladom. Počet miest je limitovaný na 12.

Vstupné: 13 €
Seniori, ZŤP -11 €
Informácie: 0903/50 51 52, info@modratours.com
Minimálny počet účastníkov: 5 dospelých
Maximálny počet účastníkov: 12 dospelých
Miesto stretnutia: pred evanjelickým cintorínom- Prostredná 2, na začiatku mestskej pamiatkovej rezervácie

Ako sa dostať do Svätého Jura
Hlavná autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy: zastávka 20, autobus odchádza o 16:10. Cesta autobusom trvá 30 minút.
Z autobusovej zastávky pôjdete 50 m smerom na Prostrednú ulicu a čoskoro sa objavíte pred ev. cintorínom - naším miestom stretnutia. Hlavná vlaková stanica v Bratislave- choďte vlakom o 16:18 smer Leopodlov, vystúpte vo Svätom Jure a potom choďte 8 minút na miesto stretnutia. Cesta vlakom trvá iba 15 minút. Spiatočný vlak ide o 20.25, 23.04. Spiatočný bus ide o 20.20, 21.12, 22.20. Skontrolujte si svoju dopravu tu.
Autom: Parkovanie zdarma kdekoľvek v centre mesta.