Prechádzka / exkurzia

7.Cyklo: Via Bohemica

M_P _BA začína s poznávacími cyklotúrami po Bratislave. Nenechajte si ich ujsť.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Už v sobotu sa koná poslednýkrát v tejto sezóne výjazd na bicykloch za hranice Bratislavy. Hneď ako sa došuchcete vláčikmi na podmalokarpatské Záhorie, čaká vás výhľad na dávne strážne hrady stredovekej obchodnej Českej cesty, pálffyovské a erdődyovské letohrádky, osady založené Plavcami, či starými Maďarmi, odľahlé románske kostoly i kláštory, barokové kaštiele i bizarné neokapitalistické súkromné zvernice. Na bicykloch vás bude sprevádzať Ivor Švihran.

Ako? Náročnosť trasy je stredná. Povrchy očakávajte spevnené aj nespevnené. Dĺžka trasy je približne 65 kilometrov.
Kedy? V sobotu 30. septembra 2017 od 9:45.
Kde? Cyklovýlet začína o 9:45 na Žst. Plavecké Podhradie v Plaveckom Podhradí, kam sa môžete dopraviť vlakmi ŽSSK s prestupom v Zohore (2008+2309, v zátvorke čas odporúčaného odchodu) zo staníc Bratislava-Hlavná stanica (8:15), -Železná studienka (8:21), -Lamač (8:24), Devínska Nová Ves (8:32) a Devínske Jazero (8:36), presne tu.
Kade? Žst. Plavecké Podhradie » Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Mon Repos, Brezinky, Breziny, Buková, Trstín, Prekážka, Naháč, Katarínka, Planinka, Dobrá Voda, Výtok, Hájovňa Lančár, Lančár, Dolný Lopašov, Chtelnica, Nižná, Veľké Kostoľany, Madunice, Červeník, Leopoldov » Žst. Leopoldov » (Bratislava)
 Keby náhodou? Ak by ste nestíhali začiatok a chceli sa pripojiť neskôr, či mali akékoľvek iné otázky, kontaktujte, prosím, číslo +421 915 501 323.

Prihlásiť sa môžete tu.
Dobrovoľný príspevok (hoci aj 5 €) vždy poteší.