koncert
party

Rádio_FM Night: Tata Bojs / Veneer / Tasun / Mizzi

Tentokrát v KC Dunaj vystúpi pražská alternatívna stálica Tata Bojs, ktorá len nedávno oslávila 30. výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Ich koncert doplní formácia Veneer a DJ sety producenta Tasuna a známej tváre a hlasu Rádia_FM Mizziho.
Táto akcia sa konala v minulosti

Tata Boys (CZ)
Tata Bojs je česká alternatívna rocková skupina z pražskej Hanspaulky. Skupina vznikla už v roku 1988, dlho sa však nemohla prebojovať do podvedomia fanúšikov. Prvý album kapela nahrala v roku 1997, no záujem fanúšikov si však získala až ďalším CD Futuretro (2000), ktoré vydala pod vydavateľstvom Warner Music. Tento album sa stal pre kapelu zlomovým. V ankete MF Dnes "10 najdôležitejších albumov rokov 2000 - 2009" sa nahrávka umiestnila na úplnom vrchole. Hneď o rok na to vydali Tata Bojs ďalší významný album Biorytmy. Za klip k piesni Attention Aux Hommes z tohto CD kapela získala ocenenie Anděl. Ich najúspešnejší album prišiel však až v roku 2004. Nanoalbum hneď po vydaní obsadilo najvyššiu priečku IFPI a neskôr vyniesol kapele ďalšie 4 sošky Anděl. Celkovo Tata Bojs vydali viac ako desiatku albumov a ich popularita na českej scéne stále rastie.

Venner
Kapelu VENEER pôvodne založili dvaja kamaráti Pavol Hubinák a Daniel Bihány a neskôr ich doplnila speváčka Simona Danielová, ktorá kapele vymyslela aj názov. Svoj debutový album Light vydali v roku 2003 na značke Escape, patriacej pod českú pobočku koncernu EMI. Nahrávkou, ktorú produkovali Milan Cais a Dušan Neuwerth (obaja Tata Bojs), sa podarilo zaujať kritikov natoľko, že si vyslúžili dve nominácie na cenu Aurel 2003 a označenie “album týždňa” v rakúskom Der Standard. Z albumu sa do rádii dostali single Snobbish Heart, I Learned to Fly, či slovensky spievaná Celý svet si ty. Okrem svojej tvorby sa kapela venovala aj remixom pre známe mená ako Jana Kirschner, Dan Bárta, Hex, Tata Bojs, Ecstasy of St. Theresa či Lenny Kravitz. Úspešne rozbehnutý štart pribrzdili rodičovské povinnosti členov kapely, ktoré skončili nakoniec zmenou na poste speváčky. Útlm činnosti VENEER vyplnil Pavol Hubinák spoluprácou s kapelou Ospalý pohyb, s ktorou vydal dva albumy (Ö a Úzkosť a rozpad) a jednu EP (Ü). V roku 2017 prišla do kapely speváčka Habbiel (Modré hory, Fat Kit) a po niekoľkých koncertoch prichádzajú VENEER s novou skladbou Spheres, ktorá predznamenáva ďalšie pripravované single a EP.

Tasun
je bratislavský DJ a producent, člen obľúbenej Popular DJs crew. Môže sa pochváliť trackmi vydanými na britskom labeli Little Beat Different, či španielskom Los Grandes rec. O ich kvalitách svedčí aj to, že preleteli éterom kultového NTS Radio a objavujú sa v setoch vychytených DJs. Martin má veľký cit pre žúr, o čom ste sa už mohli presvedčiť na veľkom množstve párties.

Mizzi
DJ/speaker Rádia_FM, ktorý rozbiehal rádiové klubové noci Night_FM pred 12 rokmi. Dnes už "zaslúžilý/vyslúžilý umelec" známy z divadelných dosiek, televíznych obrazoviek aj filmových plátien - Marian Mitaš aka Mizzi.

Organizačné info: V priestoroch KC Dunaj sa bude v čase konania eventu pohybovať fotograf. Ak sa nájdete vo fotoreporte a nesúhlasíte so zverejnením vašej fotografie, napíšte prosím na kcdunaj@kcdunaj.sk.

Fb event

---------

Vstup: 16€ / 20€
+18