koncert
party

Plnka: Lafidki (Cambodia/UK) / András Cséfalvay / Special Guest

5 rokov po, Lafidki sa vracia na miesto činu! V Londýne usadený kambodžský audio-vizuálny umelec predstaví svoj najnovší label Chinabot. 

Táto akcia sa konala v minulosti

5 rokov po, Lafidki sa vracia na miesto činu! V Londýne usadený kambodžský audio-vizuálny umelec predstaví svoj najnovší label Chinabot. Lafidki ako zvukový nomád a aktivista prostredníctvom euforických a extrémnych gradácií konfrontuje Západ s hluboko zakorenenými predsudkami o tom, ako "má znieť" hudba Ázie. Podpísané prestížnym labelom Orange Milk, importované priamo z rakúskeho Donaufestivalu.

Chceme vidieť tradičné domáce tváre v netradičných polohách. András Cséfalvay a 〷〷 〷〷〷 sa preto predstavia v úlohe selektorov, ktorí sa postarajú o výber široko priliehavých zvukových prekvapení. Ak počasie dovolí, stane sa tak na dvore.

Saphy Vong founded the platform Chinabot for the Asian electronic community. It acts as a digital diaspora and should prevent misrepresentations and facilitate direct exchange. As Lafidki, he weaves ideas from Asian traditions together with elements from synthwave, hypnagogic pop, and psychedelic noise. Tribal beats and pop sounds give his music a shrill lustre and playful character. But Lafidki’s experimental lo-fi electronics can also be interpreted as a conglomerate of histories under-represented in Western clubs.

--
Vstupenky zakúpite cez Citylife.sk / 4€
Do: polnoci

xxx

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.