koncert

Plnka w/ Mabe Fratti (GT/MEX) / Ursula Sereghy (CZ)

Violončelo, analógové syntezátori, dreampop, drone, elektronika z urýchľovača častíc, pekné pesničky.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Mabe Fratti je guatemalská čelistka a skladateľka usadená v Mexiku. V rámci európskeho turné sa okrem Cafe OTO (Londýn), či Kieszalon (Berlín) zastaví aj vo Fuge. 

Občas človeku stačí málo: naloopované cello, jemný vokál, analógové syntezátory a terénne nahrávky. Aktuálny album 'Será Que Ahora Podremos Entendernos'' ocenili napr. Pitchfork, BBC, The Guardian a NME.

Nahrávka spája elementy shoegaze, dream popu, drone a hudbu sefardskej židovskej komunity. 

Fratti spolupracovala s Claire Rousay či Gudrun Gut (Einstürzende Neubauten), s ktorou v auguste vydali EP Let's Talk About Weather (Umor Rex). Hráva aj s Efterklang či Leou Bertucci.

Večer otvorí objav pražskej scény - Ursula Sereghy. Sereghy za sebou zanechala saxofón a kariéru na jazzovej scéne, aby sa ponorila hlboko do nekonečných možností elektronickej hudby a sound dizajnu. Jej druhým domovom sa stal komunitný zázrak menom Synth Library Prague, ktorý jej na tejto výprave ponúkol podporu a spoločnosť podobne zmýšľajúcich umelkýň. 

Debutový album 'OK Box' je viac než OK. Túto fascinujúcu exkurziu do sveta “elektroniky z urýchľovača častíc” si všimli aj redaktori The Wire a The Quietus, ktorí o lokálnej scéne nepíšu práve každý deň. Namiesto čisto elektronickej palety zvukov Sereghy využíva svoju znalosť akustických nástrojov, ktoré všemožne moduluje a seká na drobné, aby ich vzápätí spojila do ojedinelej zvukovej masáže.

--------

Vstup na Goout.net / 5€

akcia len pre očkovaných