koncert

Plnka: Lyra Valenza (Opal Tapes), Peal, pstmn, memb x Stix

V hudbe kodanského dua Lyra Valenza sa striedajú piano-hardcore pasáže s trance-ovo podfarbeným pointilizmom. Ozveny minulých a budúcich rave-ov doplní domáca scéna pohybujúca sa na osi: new beat, EBM, electro, industrial techno.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lyra Valenza
je kodanské duo, za ktorým stojí Hjalte a Jens Konrad. Ich najnovší release 'Scan, Deliver' spája dve zásadné značky na poli nového klubového zvuku: dánsky label Petrola 80 a britský protipól Opal Tapes. Lyra Valenza zapadá medzi kolektívne snahy rozobrať na drobné deväťdesiatkové rave vzorce a poskladať ich do nových konštelácií, ktoré namiesto nostalgie čerpajú zo zvukovej a žánrovej invencie prostredníctvom hybridizácie.

Piano-hardcore pasáže strieda trance-ovo podfarbený pointilizmus, útržky vokálov, pochmúrny sinogrime a extaticky rotujúce “amen-breaks”. (Slovenčina je, ako vždy, na podobnú produkciu prikrátka.) To všetko spolu s ostrými ťažkotonážnymi rytmickými vzorcami stavia Lyra Valenza niekde medzi sústredenú štúdiu fenoménu “hardcore continuum” a aktuálny rekonštruovaný klubový zvuk reprezentovaný labelami ako posh isolation, Presto!? Records či Whities. Ozveny minulých a budúcich rave-ov doplní domáca scéna pohybujúca sa na osi: new beat, EBM, electro, industrial techno.

Fb event

------

Vstup: 7€ / 9€ na Goout.net