party

Mai Mai Mai (IT) + Mala Herba (PL/AT) + Koleso nešťastia + Alica Wolf + Kasha

Taliansky audio-video projekt Mai Mai Mai a Mala Herba, poľský sólový projekt zvukovej umelkyne a queer hudobnej aktivistky Zosie Hołubowskej. O support sa postarajú domáci Koleso nešťastia, Alica Volf a Kasha.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Mai Mai Mai (IT)
A/V - industrial drone / electronics / techno

Audio-vizuálny projekt, výstredné skúmanie stredomorského a juhotalianskeho folklóru, temná cesta do minulých tradícií, vytvorená z rozmazaných spomienok a hmlistých zvukov. „Stredomorská hauntológia“, ktorá sa vyhýba nástrahám nostalgie. Naservíruje vám nekľudnú vlnu hudby na pomedzí dronu, elektroniky, súčasného techna či noisu.

Vydáva na Boring Machines, Yerevan Tapes, Not Not Fun, God Unknown, Instruments of Discipline, La Tempesta International. Na Maple Death Records práve vydáva nový album „Rimorso“, ktorý je neuveriteľnou zmesou juhotalianskeho folklóru, industrialneho dronu, proto-techna a elektronickej hudby.

Mala Herba (PL/AT)
synth witchcraft

Vystúpenia Malej Herby, založené na tradičnej hudbe, mágii a démonológii východnej Európy, sú zvukovými rituálmi. Hudba čerpá z darkwave a minimal synth-wave, ale niekedy sa melódia láme, hlas sa stáva magickým kúzlom a skladba sa mení na zvukovú kulisu hluku.

Polyrytmické pulzácie sú naskladané na vrchných vrstvách drsného hluku a spracovaných archívnych samploch a potom hudba osciluje medzi strašidelným italo-disco a EBM.

Po uvedení na kompiláciách vydavateľstiev ako DKA, Exiles a Total Solidarity od Oramics vydala Mala Herba v januári 2021 svoj debutový LP „Demonologia“ na berlínskom [aufnahme+wiedergabe], po ktorom nasledovalo digitálne EP „Omnia Vanitas“ s dvoma remixami. Po rôznych skladbách na kompiláciách solidarity je tu nový album, ktorý by mal vyjsť koncom roka 2022.

Koleso nešťastia
drone / electronics / techno

Algorytmické reflexie konzervatívnej mentálnej hniloby a fatálne pokrivenej post reality slovenskej depresie. Je súčasťou Kultúry Smrti a Bratislavskej Krutosti. Industrial z Vrakune čo došiel až k technu z korporátu.

Alica Volf
techno / acid

Kasha
techno / ebm / edm / industrial

Vizuálna umelkyňa a hudobníčka. Napriek tomu, že pôsobí aj v experimentálnom noize-electro-techno-circuit-bending due Dj Mačička a Dj Kuratenko, sa jej vlastná elektronická tvorba spája skôr s fascináciou dronového a minimalistického zvuku.

Jej dj sety v sebe prepájajú rôzne žánre od dark ambientu a experimental minimal cez industrial až ku dark emd a hard techno. Improvizácia a eklektickosť sú charakteristickými črtami, ktoré jej dj sety definujú.

Vstupenky: 8€/10€ predpredaj / 12€ na mieste