party

Hochspannung!: BassTransmission: Stenny (Ilian Tape/DE)

Zabudnite na Berlín a Berghain. Skutočne invenčná nemecká scéna sa odohráva v Mníchove.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vydavateľstvo Ilian Tape založili v roku 2007 bratia Zenkerovci a odvtedy sa stalo synonymom pre poctivé kurátorstvo a konzistentnú kvalitu. Za viac ako dekádu sa im podarilo dostať mníchovský pohľad na nemecký zvuk na mapu svetového techno undergroundu. 

Ukážkovým príkladom charakteru tohto vydavateľstva je mladý producent talianskeho pôvodu Stenny. Produkuje deväťdesiatkami ovplyvnené breakbeat techno nasiaknuté raveovou melanchóliou a odkazmi na raný jungle či hardcore. Explozívne beaty striedajú granulárne textúry (viď track Consumer’s Tool či Fortress z našliapaného posledného EP Old Bad Habits), klasické techno sa spája s oldschool elektrom (track P-zone z kompilácie k desiatemu výročiu Ilian Tape alebo nový Corrupt 506) a z pôvodných skladieb ostávajú iba útržky zvukov a pocitov (remixy na vydavateľstvách Livity Sound, Timedance či Resin). 

Originálnosť Stennyho produkcie a DJ setov potvrdzuje rezidencia v mníchovskom klenote na tanečnej scéne – v BLITZ Music Club. A to by ako referencia pred jeho bratislavskou premiérou snáď mohlo stačiť.

Program: 

Stenny / Ilian Tape, Munich
Bad Mojo / Hochspannung!
Michael Priest / Hochspannung!
CLV / BassTransmission

--------------------

Vstup
6 € <00:00> 7 €