party

Afterparty Urban Art Festival vol. 2.

Zakončite v Dunaji víkendové festivalové pochôdzky mestom! 

Táto akcia sa konala v minulosti


O poriadnu afterku celomestského multižánrového Urban Art Festivalu sa postará hudobný element Stroon, jedna z najlepších slovenských indie kapiel Diego a skvelé DJ a videoprodukčné duo HypeTrain.

Stroon
Slovenský multiinštrumentalista, producent a DJ. Stroon, vlastným menom Dalibor Kocián, je pulzujúcim elementom na slovenskej hudobnej scéne nielen vďaka vibrafónu, ktorý je jeho hlavným nástrojom, ale aj vďaka škále projektov a spoluprác, v ktorých necháva svoj rukopis. V jeho setoch zaznieva skorá elektronika, akustické kompozície, dystopické improvizácie, solárne prelúdia, ale aj jeho tvorba. Najnovší album Vice Laboratory, vydaný v apríli tohto roka, viac rozvíja autorov extrovertnejší prístup, jeho lásku pre “klubovosť”, no stále si ponecháva jeho príznačný rukopis. V KC Dunaj si spoločne vychutnáme jeho DJ set.

Diego
Jedna z najlepších slovenských indie kapiel, ktorá svoj vyzretý štúdiový zvuk dokáže pretaviť aj do skvelej koncertnej podoby. Na konte má tri albumy – po indierockovom debute Diego (2006), nahrávke Peripheries (2009), ktorá bola ocenená ako najlepší album na Radio_Head Awards, vydala kapela koncom minulého roka fanúšikmi dlhoočakávaný album Et In Arcadia Diego. Album sa stretol s pozitívnym ohlasom a bol zároveň nominovaný v kategórii Album roka/Cena kritikov Radio_Head Awards 2017.

Hypetrain
Energická DJská a videoprodukčná dvojica, ktorá predskakovala aj A$AP Nast a ktorú môžete pravidelne vidieť v spoločnosti MC Gleba. Ich set prinesie zmes grime, UK bassu, DnBu a housu.

Lineup zverejníme čoskoro.

------------

Vstupné: 5€
Vstup 18+