film

Kapitol vs. Kapitol

Alarmujúca správa o tom, aké jednoduché je v online veku zmeniť význam slov a ovládnuť dav, je druhým dielom režisérovej trilógie o dnešnej Amerike.
Táto akcia sa konala v minulosti

Zbraňou aj postrachom novodobých extrémistov sú médiá. Keď v januári 2021 vtrhli do Kapitolu priaznivci Donalda Trumpa, nezabudli svoje vyčíňanie streamovať. Režisér Javier Horcajada z ich záberov a príspevkov na sociálnych sieťach vytvoril koláž hlasov a textov, ktorá je rovnako frenetická ako bezbrehé scrollovanie, pri ktorom sa fakty a výmysly zlievajú do jedného toku. Táto symfónia dezinformácií je popretkávaná úryvkami propagandistických filmov z éry Dwighta D. Eisenhowera, v ktorých sa vysvetľujú tie isté koncepty, ktorými sa oháňajú útočníci – spravodlivosť, zákon, demokracia. 

Capitolio vs. Capitolio, Španielsko, 2025, 63 min, titulky, 15+
Réžia:
Javier Horcajada

Film na ČSFD

Odporúčame

koncert

Koncert mladosti

So 27.6.2026 / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!
film

Súkromný život

Keď uznávaná psychiatrička Lilian Steiner zistí, že jedna z jej pacientiek zomrela, hlboko ju to zasiahne. V presvedčení, že išlo...Viac
Kino Film Europe / Cinema City Eurovea / Edison Filmhub / Cinemax Bory Mall / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Josip Plečnik - stredoeurópsky architekt

Architekt UNESCO - Josip Plečnik prichádza do Slovenského národného múzea v rámci výstavy, ktorá spája štyri krajiny, kultúru a...Viac
1.10.2025 - 30.6.2026 / Slovenské národné múzeum (SNM)
odporúčame!
výstava

Ján Švec: Ako živé

Výstava ilustrácií Jána Šveca.Viac
16.6.2026 - 30.8.2026 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!