film

Perleťový gombík

„Voda nemá iba pamäť. Voda má i hlas.” Perleťový gombík je druhou dokumentárnou esejou, v ktorej Čilan Patricio Guzmán rozjíma o histórii svojej krajiny prostredníctvom fenoménu, ktorý výrazne určuje jej ráz.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V Nostalgia de la luz (2010) to bolo svetlo z hviezd, ktoré filmárov sprevádzalo na ceste za traumatickým dedičstvom pinochetovského režimu, v Perleťovom gombíku si zvolil vodu. Zlomky spomienok, strhujúca scenéria a vizionárske pohľady do hlbín kozmu sa vo filme skladajú do podmanivého celku, podfarbeného autorovým emotívnym komentárom.

Strieborný medveď za najlepší scenár, Berlinale 2015, Nominácia na Zlatého medveďa, Berlinale 2015.

Perleťový gombík (El botón de nácar), Čile / Francúzsko / Španielsko, 2015, 82 min.
Réžia: Patricio Guzmán

Film na imdb.com

 

Odporúčame

divadlo

Rebecca Journo a La Pieuvre (FR): Portrait

"Portrait" choreografky Rebeccy Journo ponúka sugestívny pohľad na súčasnú posadnutosť obrazom a prchavou identitou.Viac
St 14.10.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!
film

Zbormajster

Letné kino v Líščom údolí / Novomestské letné kino - Letné kino pod hviezdami
odporúčame!
iná akcia

Deň Dunaja

Vydajte sa do srdca dunajských luhov. Spoznajte krajinu, ktorá si pamätá minulosť, žije prítomnosťou a ukrýva kľúč k budúcnosti...Viac
27.6.2026 - 27.6.2026 / Ekocentrum Čunovo
odporúčame!
party

Waltz in Black

Pi 26.6.2026 / FACT.
odporúčame!