Miesto M

divadlo

Divadlo DPM, Uhol_92 a Gaffa sa sťahujú do svojho. Divadlá z profesionálnej nezávislej scény spojili sily a otvárajú vlastný divadelný priestor s názvom Miesto M. Nájdete nás v centre Bratislavy, na Mickiewiczovej 2.

Vízia Miesta M je jasná: živý a odvážny divadelný priestor. Šesť premiér v roku 2019, reprízy, workshopy, debaty... Kultúra s názorom. Sledujte nás.

Koho nájdete na Mieste M?
Divadlo Petra Mankoveckého vzniklo v roku 2015 a odvtedy neúnavne napĺňa sezóny ako aj programy festivalov. Prvú inscenáciu „September 2015“ uviedol Lukáš Brutovský. Bola vybraná na festival autorského divadla Protéza 2015 a nominovaná na Objav sezóny na festivale Kremnické Gagy 2016.

Občianske združenie GAFFA vzniklo ako otvorený priestor pre umelcov, ktorých projekty prepájajú rôzne formy súčasného umenia. Táto mladá novovzniknutá platforma poskytuje priestor pre divadlo, tanec,
film a výtvarné umenie.

Uhol_92 bol založený vo februári 2017. Za svoju pomerne krátku existenciu pod jeho hlavičkou vznikli
tri inscenácie: Hranice_92, vNořen a Folklore not war a jeden kratší tanečný výstup: Folklore not war × Na vzduchu. Hranice_92 boli vybrané do programovej línie Nájdená budúcnosť festivalu Nová dráma 2018 a Folklore not war hosťovalo na festivale Pohoda 2018.

 

Miesto M
Mickiewiczova 2
81107 Bratislavamiesto.em@gmail.com

https://www.miestom
Otváracie hodiny: