Letné kúpalisko Matadorka

kúpaliská a jazerá
Kúpalisko Matadorka sa otvára sobotu 24. júna! Sezónu otvorí s novozrekonštruovaným 50-metrovým plaveckým bazénom. Občianske združenie Klub vodného póla Bratislava, ktoré areál prevádzkuje, investovalo viac ako 50-tisíc eur najmä do nového dna, stien a odtokových žľabov po celom obvode bazéna. Aj napriek inflácie sa vstupné zvyšuje len mierne. Ceny permanentiek zostávajú rovnaké ako minulú sezónu.

Kúpalisko Matadorka je okrem 50-metrového plaveckého bazéna známe tiež svojim starostlivo udržiavaným areálom a službami navyše už v cene vstupného.

Vďaka tieňu stromov a vybaveniu pre najmenších, ako je trampolína, tobogan, detský kútik s hračkami či šmýkačka do malého vyhrievaného brodiskového bazénika, je obľúbeným miestom na rekreáciu pre rodiny s deťmi.

V cene vstupného je okrem možnosti využiť niektorého zo 100 ležadiel, aj tobogan či možnosť zapožičania si športového náčinia na plážový volejbal, stolný tenis či futbal.

Kúpalisko Matadorka je otvorené vždy, keď to počasie dovolí. V prípade nepriaznivého počasia je zatvorené – aktuálne informácie nájdete vždy na webstránke.

Technické vybavenie pre naše bazény sme  menili už v roku 2018. Tento rok sme sa sústredili na rozsiahlu rekonštrukciu 1 000 m2 dna, stien a odtokových žľabov, ktoré boli už v nevyhovujúcom stave,  hovorí Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava, ktorý je zodpovedný za prevádzku kúpaliska. Z dna bazéna boli odstránené staré kachličky, a namiesto nich bol natiahnutý špeciálny trojitý náter. Popraskané kachličky po vonkajšom obvode nahradila kvalitná veľkoformátová dlažba.Veríme, že naši návštevníci ocenia krajšie prostredie aj funkčnosť plaveckého bazéna, dopĺňa M. Giba.

Plavecký bazén na Matadorke je jediným vonkajším 50-metrovým bazénom, ktorý má hĺbku viac ako 2 metre po celej svojej dĺžke. Vďaka tomu je v letnom období obľúbeným miestom športových plavcov, ktorí si prichádzajú zaplávať najmä počas ranného plávania v utorky a štvrtky od 7.00 do 8.30 hod.

Od tejto sezóny však Kúpalisko Matadorka mení pravidlá vo veľkom bazéne aj počas bežnej dennej prevádzky, a to v prospech aktívnych plavcov.

Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety prianiam športových plavcov a od tejto sezóny zostávajú aj počas dennej prevádzky natiahnuté minimálne 2 plavecké dráhy, ktoré sú určené len pre aktívnych plavcov. Takýmto oddelením začínajúcich a rekreačných plavcov od tých skúsených sa zvýši bezpečnosť a pohodlie oboch skupín našich návštevníkov, vysvetľuje M. Giba, ktorý je zodpovedný za prevádzku kúpaliska.

 

Letné kúpalisko Matadorka
Údernícka 20
85101 Bratislavakupaliskomatadorka.kontakt@gmail.com

kupaliskomatadorka.eu
Otváracie hodiny:
Po: 10 - 19
Ut: 10 - 19
St: 10 - 19
Št: 10 - 19
Pi: 10 - 19
So: 10 - 19
Ne: 10 - 19
Vstupné: