Letná čitáreň Medická záhrada

knižnica
iné miesto
V Letnej čitárni Medická záhrada Staromestskej knižnice nájdete širokú ponuku novín a časopisov a bohatý kultúrny program pre deti aj dospelých. Je otvorená do 31. 8. v pracovných dňoch od 10.00 do 18.00, v sobotu od 10.00 do 14.00.

V ponuke nájdete takmer 50 titulov novín a časopisov v slovenskom, českom, anglickom, nemeckom a maďarskom jazyku.

Bezplatné požičiavanie kníh v Staromestskom knižnom kolotoči - knihy sú pravidelne doplňované do knižného domčeka. V čitárni nájdete aj bohatý kultúrny program pre deti aj dospelých. Vstup je voľný.
 

Letná čitáreň bude otvorená do 31. 8. 2022:
pondelok – piatok: 10.00 - 18.00 h
sobota: 10.00 - 14.00 h

Letná čitáreň je umiestnená pri východnej bráne (vchod z Poľnej ulice). Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný. Ďakujeme za dodržiavanie aktuálnych hygienických opatrení.

Pre deti - divadielka na motívy kníh, workshopy, tvorivé dielničky, burza kníh a hračiek, koncert Pánko, premietanie animákov, zážitkové čítanie…

Dospelí návštevníci sa v cykle Čítanie v tráve stretnú so spisovateľmi, pre milovníkov histórie a starej Bratislavy je určený cyklus Rozprávanie o Bratislave. Seniori sa počas konzultácií dozvedia, ako pracovať so smartfónmi, na prednáškach venovaným bezpečnosti získajú tipy na bezpečný život. Nechýba ani obľúbený SWAP kníh, prednášky o ľudovej kultúre alebo cestovateľské prezentácie. Novinkou tohtoročnej sezóny je stand-upová comedy show S Michaelom Szatmarym a Milanom Docientom Sedliakom. Nezabúdame ani na ukrajinských návštevníkov - počas jazykových konverzácií si môžu trénovať slovenský jazyk.

Služby sú bezplatné a vstup na podujatia je voľný.

Letná čitáreň Medická záhrada
Poľná
Bratislava

Letná čitáreň Medická záhrada
Otváracie hodiny:

pondelok - piatok 10:00 - 18:00

sobota 10:00 - 14:00

Vstupné:

vstup voľný