Kulturfabrik Hainburg

kultúrny dom

Kulturfabrik Hainburg je miesto plné inšpirácie bezprostredne na nábreží Dunaja – miesto stretnutí na výmenu skúseností, javisko umeleckých inscenácií a predovšetkým miesto umeleckých zážitkov.

„Kulturfabrik“ Hainburg sa nachádza na mieste, krása ktorého priam vyráža dych – priamo pri Dunaji, s neuveriteľne impozantným výhľadom do zelene nedotknutej prírody chráneného územia Národného parku podunajských lužných lesov, „Nationalpark Donau-Auen“.

V roku 2005 sa zahájila z iniciatívy Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko rozsiahla obnova tabakovej fabriky, kde sa až do konca 19. storočia vyrábali cigary a cigarety ručne adaptácia priemyselných budov na verejné výstavné a spoločenské centrum.

Ako sa tam dostanete:

Vlakom: Rýchlikom Zr 7630 zo stanice „Bratislava-Petržalka“ do Bruck a. d. Leitha , odtiaľ autobusom č. 574 smer Hainburg a. d. Donau. Aby ste prišli rýchlejšie do cieľa, vystúpte na stanici „Wildungsmauer Bahnhofstraße“ a nastúpte na vlak S7 smer Wolfsthal. Kulturfabrik Hainburg sa nachádza od stanice „Hainburg an der Donau – Personenbahnhof“ – asi 200 m vpravo.

Autom: Vyberte sa rovno po Pressburger Bundesstraße (B9) až k vjazdu do Hainburg a. d. Donau. Pokračujte až k ulici Dorrekstraße. Odbočte vľavo na túto ulicu a na nasledujúcom kruhovom objazde odbočte na prvom výjazde k Dunaju.

Kulturfabrik Hainburg
Kulturplatz 1 / Donaulände 33
A-2410 Bratislava


+43-2165-64020
info@kulturfabrik-hainburg.at

http://www.kulturfabrik-hainburg.at
Otváracie hodiny: