K.Gallery

galéria

Galéria prezentuje originálne špičkové objekty úžitkového umenia. V prednej časti galérie je stála expozícia, ktorej autorom je architekt a dizajnér Bořek Šípek. Zadný priestor galérie je určený na výstavy.

K.Gallery – galéria v centre mesta s originálnym programom. Galéria na Ventúrskej ulici prezentuje originálne špičkové objekty úžitkového umenia.

V prednej časti galérie je stála expozícia, ktorej autorom je svetoznámy architekt a dizajnér Bořek Šípek. O originalite jeho objektov ťažko pochybovať. Umelca, ktorý sa preslávil najskôr vo svete cez renomované firmy v oblasti dizajnu, objavili začiatkom 90. rokov aj v Prahe a Čechách, kde pôsobil ako dvorný architekt prezidenta Václava Havla. Teraz môžete spoznať jeho tvorbu aj v Bratislave.

Zadný priestor galérie je venovaný prezentácií mladých slovenských dizajnérov. K.Gallery uvádza autorské samostatné výstavy raz mesačne. Počas svojej činnosti predstavila viac ako 70 slovenských dizajnérov, ktorých šikovnosť a originalitu obdivujú nielen domáci, ale aj zahraniční návštevníci. Galéria svojim výberom výstav prezentuje rôzne druhy úžitkového umenia ako sklo, porcelán, nábytok, šperk, odev.

K.Gallery
Ventúrska 8
81101 Bratislava


+421 2/5443 3927
k.gallery@chello.sk

http://www.kgallery.sk
Otváracie hodiny:
Po: 15 - 18
Ut: 15 - 18
St: 15 - 18
Št: 15 - 18
Pi: 15 - 18
Vstupné:

Vstup voľný