Galéria X

galéria

Galéria úžitkového umenia a dizajnu. Okrem predajného priestoru ponúka aj krásny výstavný priestor v Bratislave -Starom meste.

Galéria X sprístupnila svoje priestory verejnosti v septembri 1990. Pôvodným názvom Galéria X – style chceli zakladajúce autorky Milota Havránková, Júlia Kunovská a Silvia Fedorová vyjadriť snahu podieľať sa vystavovaním prác na vytváraní životného štýlu. Galéria sa od založenia profilovala ako galéria úžitkového umenia a dizajnu. Už druhé desaťročie si striktne udržiava tento charakter a rozširuje sortiment vyhľadávaním nových autorov predovšetkým z radov talentovaných študentov a absolventov VŠVU. Okrem slovenských autorov sú v ponuke galérie zastúpení i niekoľkí zahraniční umelci.

Do dvadsiateho roku svojej existencie vstupuje Galéria X omladená plejádou mladých autorov s originálnymi nápadmi a sviežou energiou.

Okrem bohatej ponuky vystavených predmetov začína galéria organizovať kurzy a workshopy, v ktorých si budú môcť záujemcovia vyskúšať vlastnú kreativitu.

Galéria X
Zámočnícka 5
81103 Bratislava


+421 903 751 731
silvia.fedorova@stonline.sk

www.txt.sk
Otváracie hodiny:
Ut: 14 - 18
St: 14 - 18
Št: 14 - 18
Pi: 14 - 18
So: 14 - 18
Vstupné:

Vstup voľný