Budmerický kaštieľ

múzeum
hrady a zámky

Budmerický kaštieľ dal postaviť v roku 1889 gróf Ján Pálfi (1857-1934) so svojou mladou manželkou Alžbetou Schlippenbachovou. Autorom projektu bol viedenský architekt Franz von Neumann. Kaštieľ je obklopený anglickým parkom, ktorého vznik súvisí s budovaním kaštieľa: jeho úlohou bolo vytvoriť vhodnú kulisu budove a zároveň zabezpečiť súkromie grófskej rodiny. 

Počas prehliadky si návštevníci môžu pozrieť niekoľko miestností zariadených predmetmi, ktoré boli predtým súčasťou Domova slovenských spisovateľov, ako aj zbierkovými predmetmi zo SNM-Múzea Červený Kameň.

V oboch prípadoch ide o exponáty, ktoré pochádzajú zo zvozov Národnej kultúrnej komisie z opustených a znárodnených šľachtických sídel po druhej svetovej vojne - žiaden z predmetov nepatrí k pôvodnému zariadeniu kaštieľa spred roka 1945. 

Výstavné miestnosti budú sprístupnené pre návštevníkov vždy cez víkend od 10.00 do 15.00 hod. Komentovaná prehliadka so sprievodcom začína každú celú hodinu. 

Budmerický kaštieľ
Budmerice 679
90086 Budmerice


0917 908 312
lubos.harsany@snm.sk

www.snm.sk
Otváracie hodiny:

SNM-Múzeum Červený Kameň upozorňuje návštevníkov, že od 1. decembra 2017 je kaštieľ v Budmericiach pre verejnosť uzatvorený.