literárna akcia

Soňa Bulbeck – Prekliata nevesta

Detektívny príbeh z prostredia Saudskej Arábie odohrávajúci sa na Slovensku. Čítanie v tráve spojené s autogramiádou a premietaním fotografií Blízkeho Východu.
Táto akcia sa konala v minulosti

O knihe prekliata nevesta
V auguste roku 2020 svet ešte stále straší pandémia koronavírusu. Napriek tomu sa aspoň trochu uvoľnili pravidlá a ľudia môžu cestovať, a tak aj do Piešťan priletí bývalý šéf saudskej tajnej služby Abdulrahman, aby tu absolvoval svoju pravidelnú kúpeľnú liečbu, ktorá mu pomáha zotaviť sa po náhlej mozgovej príhode.

Nepriletí však sám... priletí s ním aj jeho neter Johara – aspoň tak je dotyčná predstavená verejnosti. Kto je však v skutočnosti Johara a prečo ju sám saudský kráľ posiela ukryť sa na Slovensko? Koľko mŕtvych princov má na svedomí? Pribudnú k nim ďalší aj v Piešťanoch? Poradí si bývalá tajná agentka Lessley s opäť mimoriadne komplikovaným prípadom záhadných úmrtí?

Soňa Bulbeck (1961)
Spisovateľka je čitateľskej verejnosti známa predovšetkým ako autorka kníh z prostredia Saudskej Arábie a ďalších krajín Blízkeho Východu. V roku 2011 nasledovala manžela, anglického architekta, do Rijádu, hlavného mesta Saudskej Arábie, kde žili šesť rokov. Tu začala aj písať a v roku 2013 vyšiel jej prvý román Ženy z Rijádu, inšpirovaný osudmi slovenských a českých žien, žijúcich práve v tomto meste. Román bol mimoriadne úspešný a tak nasledovali ďalšie knihy, romány aj cestopisy, zaujímavým spôsobom približujúce život v arabských krajinách.

Jej román Vyhorená, inšpirovaný skutočným príbehom mladej Slovenky, žijúcej v Londýne, si získal srdcia mnohých čitateľov nielen aktuálnym námetom, ale aj atraktívnym prostredím Blízkeho Východu. Tomu ostala verná aj v detektívnom románe Unesená, ktorý je vzrušujúcim príbehom unesenej kuvajtskej princeznej a ktorý pred nedávnom vyšiel aj v českom jazyku.

Autorka však zabrúsila aj do iných žánrov a v decembri minulého roku vydala knihu Deti z fary, ktorá rozpráva o živote detí evanjelických farárov v období socialistického Československa, keďže sama je dcérou evanjelického farára a ako hovorí, „putovanie dostala už do vienka“. Momentálne sa presunula z Brna do Bratislavy, kde pripravuje ďalšie knihy pre slovenský aj český trh.
Podujatie v spolupráci so združením Milujem knihy/Amo libris finančne podporila mestská časť Bratislava-Staré Mesto.