letný festival

Slížovica 2019

Slížovica je hudobný festival, ktorý nespája iba slovenských a zahraničných hudobných umelcov, ale spája najmä priateľov kapely Horkýže Slíže! Horkýže Slíže Vám aj tento rok prinesú do Nitry 8. ročník festivalu, na ktorom oslávia spolu s vami svoje 27. narodeniny!
28.08.2019, St

Festival Slížovica sa sťahuje do nového priestoru! 28. augusta 2019 vypukne v Agrokomplexe v Nitre ôsmy ročník festivalu Slížovica! Vlastný hudobný festival skupiny Horkýže Slíže je spojený s oslavou jej 27. narodenín. Slížovica už ohlásila finálny lineup. Na akcii vystúpia Horkýže Slíže, britská kapela Skindred, slovenské skupiny Inekafe, Davová psychóza, Zoči Voči, Le Payaco Heľenine oči, Ranná nevoľnosť, česká Vypsaná fixa a česko-slovenský John Wolfhooker. Nebude chýbať ani tradičná Lapášanka a varenie s Marcelom Ihnačákom!

Slížovica je hudobný festival, ktorý spája slovenských a zahraničných hudobných umelcov, ale najmä priateľov kapely Horkýže Slíže! Minulý rok bol pre Slížovicu mimoriadne úspešný v podvečer festivalu ohlásila vypredané! Preto sa organizátori rozhodli zmeniť areál a presťahovať sa do väčšieho priestoru Agrokomplexu Nitra.

Slížovica má už hotový aj nadupaný lineup. Na akcii vystúpia Horkýže Slíže, britská kapela Skindred, slovenské skupiny Inekafe, Davová psychóza, Zoči Voči, Le Payaco Heľenine oči, Ranná nevoľnosť, česká Vypsaná fixa a česko-slovenský John Wolfhooker. Nebude chýbať ani tradičná Lapášanka a minuloročný úspech si zopakuje špičkový kuchár Marcel Ihnačák! Novinkou tohto ročníka festivalu je Rocková škola, kde si nadšenci budú môcť zahrať na hudobných nástrojoch. Projekt má na starosti Dalibor z kapely U.K.N.D.

Organizátori pripravili aj atrakcie pre deti - skákací hrad alebo autíčka. Rodičia môžu prísť s deťmi hneď, areál sa otvára o 13:00.

Ôsmy ročník festivalu sa organizátori rozhodli tiež poňať ekologicky a zareagovali na aktuálnu tému znečisťovania životného prostredia. Festival tak bude mať poháre z biologicky rozložiteľných surovín. Na rozdiel od klasických plastov sú úplne biologicky rozložiteľné. Základnými surovinami pre biologicky rozložiteľné plasty sú kukurica, cukrová trstina a rastlinný olej. 

Otvára sa: o 13.00

Line up: 
Davová psychóza
Heľenine oči 
Horkýže Slíže 
Inekafe 
John Wolfhooker CZ
Lapášanka
Le Payaco 
Ranná nevoľnosť
Skindred /UK
Vypsaná fiXa CZ
Zoči Voči 

Oficiálna stránka

-----------------------------

Vstupenky si zakúpite cez náš portál. / 16€ / na mieste 20€

Deti do 130 cm majú vstup zdarma - v sprievode dospelej osoby.
ZŤP - S - vozíčkári majú voľný vstup, ich sprievod si hradí plnú cenu vstupenky.

 

Odporúčame

iná akcia

Ako sa hrali naši? Na dvoroch a na uliciach

Ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva na happening Ako sa hrali naši? Na dvoroch a na uliciach... hosťka a moderátorka Iveta...Viac
So 19.10.2019 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
film

Príbeh lesa

Poetická kronika Európy minulých 15 000 rokov, sfilmovaná očami zvierat. Prírodná symfónia tajomstiev lesov, plání a hôr. Keď sa...Viac
29.8.2019 - 31.8.2019 / Kino Lumière
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Noc divadiel / Som žena

Unikátny a autentický životný príbeh českej herečky, ktorá absolvovala zmenu pohlavia.Viac
So 16.11.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Angelic Upstarts (UK)

Ne 1.9.2019 / Fuga
odporúčame!