koncert
festival
letný festival

Hradby Samoty - Bratislava intermezzo

Desať rokov festivalu experimentálnej hudby a audiovizuálneho umenia Hradby samoty je dobrým dôvodom na bratislavské intermezzo. Po nedávnom hosťovaní na filmovom festivale Scandi Hradby Samoty opäť v našom meste!

 

 

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

 

Festival experimentálneho audio-vizuálneho umenia pod názvom „Hradby Samoty ~ Bratislava Intermezzo“ je výberom toho najlepšieho, čo mohli diváci vidieť počas histórie kočovného festivalu „Hradby Samoty“. Klubový festival sa bude po presunutí konať 12. až 14. mája 2022. Podujatie prinesie do Bratislavy tri dni plné hudobných protagonistov z krajín ako Švédsko, Nórsko, Belgicko, Francúzsko, Japonsko, Nemecko, Poľsko, Česko a samozrejme mnoho z domácej scény.

Hradby Samoty: Bratislava Intermezzo sa uskutoční v klube Fuga a v A4 – priestore súčasnej kultúry. Ponúkne viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Festival začne vo štvrtok 12.5. v priestoroch klubu Fuga pod kurátelou Urbsounds - jedného z najdlhšie pôsobiacich vydavateľstiev na Slovensku, zameraného na experimentálnu elektronickú hudbu. V tento večer návštevníci môžu vidieť a počuť projekty ako experimentálnu elektroniku od Dead Janitor, hlukový projekt Drén, minimal techno od Makkatu, ale aj českého hudobníka menom Bolehlav, ktorý vydal svoj digital-hardcore debut u francúzskeho labelu Audiotrauma. Okrem týchto projektov sa predstaví aj legendárne duo Ružoví Kovboji, ktoré spája extrémnu elektroniku a hlavne humor.

V piatok a v sobotu 13.-14.5. medzi 18 hod. a polnocou sa v priestoroch A4 predstaví medzinárodná zostava hudobníkov a mnoho zásadných projektov. Vystúpi švédsky In Slaughter Natives - projekt aktívny od roku 1987 vydaný kultovým Cold Meat Industry, ktorý ovplyvnil mnoho hudobníkov s jeho poňatím industriálnej hudby. Japonská noise-vizuálna aktivistka Kumo No Kanata alias Jiku777 odohrá extrémny hlukový set s jej autorskou projekciou. Po 12 rokoch príde na slovensko aj český skladateľ Vladimír Hirsch s jeho industrialno-neoklasickým projektom Skrol. V A4ke si zahrá aj belgický Empusae s mixom organického ambientu a rituálnej elektroniky kombinujúci zvuky z vesmíru, miest ale aj pralesov, či francúzsky projekt Flintt Glass, ktorý je jedným z najinovatívnejších hudobníkov v elektronických štýlov ako IDM, industriálny rytmický noise, či organický dark ambient. Niekde na hranici drone/jazz/ambientu sa nachádza aj poľský hudobník Artur Ruminski s gitarou a plným kufrom efektov. Jeho poľskí kolegovia z projektu Bon odprezentujú ich poňatie rituálnej hudby, kde sa mieša východ so západom a sever s juhom s použitím hrdelných spevov a doprovodom inštrumentami ako tibetské spievajúce misy, gongy, píšťaly, rôzne perkusie, bubny, flauty, saxofón alebo sitár z Perzie. Zástupcovia dark ambientu budú nórsky projekt Svartsinn a slovenský Phragments.

Piatková a sobotná párty sa v klube Fuga začne po 21hod. a bude pokračovať až do rána. V piatok pod kuratelou kolektívov Batcave, Sunless a Nightcall sa predstavia Saint Mark, Broken Character, Hellhound, Stained, Wormwood a Computerboy. Batcave party majú v hlavnom meste tradíciu už od roku 1996. Netopiere sa znova prebúdzajú, takže v piatok vo Fuge očakávajte večer plný gotiky, post-punku, ebm, minimal synthu, darkwave ale aj techna. 

Sobotná noc vo Fuge bude v hlavných úlohách od zástupcov kolektívu Lazy Bastards soundsystem a to menovite Bartek, Maraki, Minkz, Drakh, Shutcoo a ako hosť vystúpi aj Predskokan Otrok - nový tanečno experimentálny IDM/techno projekt od známeho hudobníka Mira Tótha. V sobotu sa vo Fuge dočkáme zvukov hardcore techna, idm, breakcore, a raveu. 

A4 13./14.5.

Artur Ruminski (pl) / Bön (pl) / Flint Glass (fr) /In Slaughter Natives (swe) / Empusae (bel)
Kumo No Kanata (jap) / Phragments (sk) / Svartsinn (nor) / Tábor Radosti (cz) /Skrol (cz)

Fuga:

štvrtok 12.5. / 19.00 / Urbsounds Collective Party: Bolehlav, Dead Janitor, Drén, Makkatu, Ružoví Kovboji

piatok 13.5. / 22.00 Batcave / Sunless Party: Broken Charakter, Computerboy, Hellhound, Saint Mark, Stained, Wormwood

sobota 14.5. / 22.00 / Lazy Bastards Party: Bartek, Drakh, Maraki, Minkz, Predskokan Otrok, Shutcoo

 

 

Odporúčame

výstava

Bienále ilustrácií Bratislava 2023

Jesenná Bratislava opäť ožije ilustráciami detských kníh a po 29. raz bude unikátnou prehliadkou toho najlepšieho, čo za posledné...Viac
Bratislava / Bibiana dom umenia pre deti
odporúčame!
výstava

Hvězdy. Česká moderna zo súkromných zbierok

Výstava predstavuje tvorbu šiestich „hviezdnych“ predstaviteľov, zakladateľov moderného umenia –Františka Kupku, Emila Fillu,...Viac
15.9.2023 - 14.1.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Peter Korček: Stanice

Peter Korček sa vo svojom dlhodobom fotografickom súbore Stanice zaoberá hmatateľným dedičstvom totalitného režimu, zobrazovaným...Viac
12.9.2023 - 12.10.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Kapitalks x Kunsthalle Bratislava x [fjúžn]: Vietnam doma

Kunsthalle Bratislava / Rómerov dom
odporúčame!