letný festival

Horehronské Mecheche

II. ročník pohodového festivalu, ktorý je zameraný na pôvodnú autorskú tvorbu nových a neopozeraných kapiel, v nádhernom horehronskom prostredí, v areáli najkrajšieho slovenského amfiteátra.

Táto akcia sa konala v minulosti


Horehronské Mecheche hudobno - zábavne podujatie festivalového typu, ktorého úlohou je predovšetkým prezentácia mladej a sviežej slovenskej autorskej hudby. Jeho úlohou je skĺbiť krásy horehronskej prírody, bohatého folklórneho odkazu so súčasnou slovenskou i zahraničnou pop – rockovou kultúrou, s vyzdvihnutím regionálnych špecifík oblasti a ich predstavením verejnosti. Koncept podujatia je nastavený a prijateľný pre všetky vekové kategórie, s dôrazom na rodinné vyžitie.
Horehronské Mecheche  je každoročne oblečené do nejakej nosnej témy. Tento rok si pripomenieme 50. výročie najznámejšieho svetového festivalu – Woodstock a oslávime na festivale slobodu, lásku a mier. Vítané je pestré hippies oblečenie účastníkov.

Najdôležitejším sprievodným podujatím bude kemp Rockovej maturity, kde sa zídu mladí muzikanti z celého Slovenska a budú pre nich pripravené workshopy o hudbe so zdatnými inštruktormi, ktoré sú prístupné aj ostatným návštevníkom. 
Nebude chýbať skvelá gastrozóna so zdravými i bežnými jedlami, detský program i zaujímavé športové a zábavné výzvy v areáli festivalu i mimo neho. Strávte svoj víkend v sprievode hudby a pohody na jednom z najkrajších miest Slovenska!

Vystúpia
Acylpyrin
Fictive Marry
Fourierov rad
Fortuan
Filip Jánošík a hotoví umelci
Kristína
Katarína Korček a Jerguš Oravec
Konflikt
René Lacko a DownTown Band
Zoči Voči
The Ills
Zuzana Mikulcová Band

Oficiálna stránka

Začiatok o 12.00

-------

Vstup:
2 dni
1.vlna: do konca júna 15,-€
2.vlna: do konca júla   20,-€
3.vlna: do 15.08.2019  25,-€
Na mieste: 30,-€

1 deň - ina na mieste


Odporúčame

prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

Ut 21.1.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Stu Hamm Band

Ut 25.2.2020 / Rock v múzeu - Múzeum obchodu
odporúčame!
film

O tele a duši

„Dvaja ľudia, jeden sen”. Maďarský film O tele a duši , prostredníctvom ktorého sa režisérka Ildikó Enyedi vrátila po dlhých...Viac
St 22.1.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Fašiangový Tanečný dom

Na fašiangovom tanečnom dome sa budú vyučovať a tancovať zábavné tance zo Zuberca (Orava) a dynamické tance Őves, Kezes, a...Viac
Št 30.1.2020 / Dunaj˜
odporúčame!