letný festival

FLAAM festival 2019

6. ročník FLAAM festivalu sa bude po prvýkrát počas dvoch dní: 16. – 17. augusta v outdoorovom kultúrnom centre Hidepark v Nitre.
Táto akcia sa konala v minulosti

V intímnej atmosfére vďaka obmedzenej kapacite na 1000 návštevníkov sa na Flaame 2019 predstaví až 22 účinkujúcich: napríklad hviezdny britský producent Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, kultová španielska kapela Seward či slovenskí Katarzia & Pjoni, Bad Karma Boy a FVLCRVM.

Line-up:
Iglooghost (UK) / Low Roar (US) / Seward (ES) / Fenster (DE) / Katarzia & Pjoni (SK) / Mucha (CZ) / Bad Karma Boy (SK) / FVLCRVM (SK) / LUVVER (SK) / Katarína Máliková (SK) / Isama Zing (SK) / Karpov Not Kasparov (RO) / Market (CZ) / 1flfsoap (CZ) / Eva Porating (SK) / The High Corporation (CZ) / Ariana (CZ) / ManMachine (HR) / Nada El (SK) / Still Sparkling (SK) / Bilčo (SK)

Oficiálna stránka festivalu

----------

Kapacita je obmedzená.
Vstup: do 15.5. 15€ / do 15.7. 20€ / do 15.8. 25€ / na mieste 29€


Hravosť a drzosť v intímnej atmosfére len s ďalšou tisíckou ľudí. Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 16. a 17. augusta prídu do Nitry hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward či slovenskí Katarzia, FVLRCVM a Bad Karma Boy.

„Na Slovensku podľa nás chýba malý a intímny festival, na ktorom okrem slovenských a českých kapiel dostanú priestor aj zaujímavé mená z nezávislej svetovej scény. Tak to chceme napraviť,” hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák. V zahraničí sú podobné festivaly bežné, organizátori Flaamu sa inšpirovali najmä českým festivalom Beseda u Bigbítu či britskými “boutique” festivalmi ako Barn On The Farm alebo In The Woods. Tie majú vďaka obmedzenej kapacite jedinečnú intímnu atmosféru a sú v mnohom odvážnejšie ako iné lokálne festivaly.

FLAAM je preto skvelou správou pre všetkých fanúšikov nezávislej hudby a umenia, ktorí neobľubujú davy na veľkých festivaloch - má totiž striktne obmedzenú kapacitu na 1000 návštevníkov. Ako bude teda vyzerať tohtoročný FLAAM?

Odporúčame

koncert

Lord Alex, Got Blue Balls, Me Against All: koncert pre MMC

So 8.8.2020 / Majestic music club
odporúčame!
film

Cineama 2020

5.8.2020 - 5.8.2020 / Kino Film Europe
od vás odporúčame!
výstava

Generácia 909,76

Pojem zaviedol Karol Vaculík na výstave Generácia 1909 - svedomie doby v Slovenskej národnej galérii v roku 1964. Názov vychádzal...Viac
26.6.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presunul o rok. Všetky vstupenky ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú,...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / planéta Zem
odporúčame!