letný festival

Červeník 2019

Hviezdou 54-ho ročníka festivalu Červeník bude škótska popová legenda Bay City Rollers!

Táto akcia sa konala v minulosti

Fantastická zábava a zmes všetkých hudobných žánrov! To sú Červenícke slávnosti spevu, hudby a tanca, ktoré sa tento rok konajú už po 54-tý raz a opäť prinesú unikátny program. Na festivale 9. a 10. augusta v Amfiteátri Červeník zahrajú Desmod, Gladiator, Inekafe Vitaj! 20 rokov špeciál, Arzén, Smola a Hrušky, Šarišanci, Nora Carusso, speváci Marián Greksa, Bystrík a mnohí ďalší. Zahraničnou hviezdou festivalu bude škótska popová legenda Bay City Rollers! V sobotu pripravili organizátori pre deti detský program Simsalala. Nenechajte si ujsť festival s neopakovateľnou atmosférou, ktorý štartuje už tento piatok v Červeníku. Brány areálu sa otvárajú o 15:00!

Festival Červeník je tradícia skĺbená s rockovými a popovými rytmami! Návštevníci všetkých vekových kategórií sa tento rok tešia na jednu z našich najlepších kapiel skupinu Desmod, ktorá letné koncertovanie obľubuje.

Zahraničnou hviezdou festivalu sú legendárni Bay City Rollers zo Škótska, ktorí boli na vrchole popularity v polovici 70-tych rokov minulého storočia. Médiá ich označovali za „najveľkolepejšiu kapelu po The Beatles a najviac obdivovanú skupinu 70-tych rokov“.  Kapela dostala prezývku „Rollermania“ a za veľmi krátky čas svojej rušnej existencie sa stali celosvetovým idolom tínedžerov. V ich zostave sa počas rokov vystriedalo viacero osobností, na Červeník zavíta Ikona The Legendary Bay City Rollers v štvorčlennej zostave na čele so spevákom Lesom McKeownom.

Amfiteáter v Červeníku rozpália aj kapely Gladiator, Inekafe s projektom Vitaj! 20 rokov špeciál, Arzén, Smola a Hrušky, Šarišanci, Nora Carusso, speváci Marián Greksa, Bystrík a ďalší. Programom bude sprevádzať moderátor Richard Vrablec. Pre deti aj ich rodičov je v sobotu o 15:00 pripravený detský program Simsalala. Deti do 10 rokov, vrátane majú vstup zdarma. Brány festivalu Červeník sa otvárajú v piatok 9.8. 2019 o 15:00 hodine. Brány budú dve, jedna pri obecnom úrade a druhá hlavná brána bude od ulice Kalinčiakova, ako každý rok. Parkovať sa dá popri ceste v uliciach obce, pretože obec nemá priestor na parkovanie väčšieho množstva áut. Návštevníci so zakúpenou VIP vstupenkou sa dostanú cez oba vchody. VIP parkovisko bude zriadené vedľa obecného úradu na ploche pri tenisových kurtoch. Stanové mestečko bude prístupné od piatka 12:00 do nedele 12:00. Stanovanie je zabezpečené na tréningovom ihrisku, cena je 7 eur za stan a 3 eurá za auto. Zabezpečené sú WC a sprchy priamo v kabínach ihriska. Grily na uhlie alebo plynové sú povolené, zakladať ohniská je zakázané!

Oficiálna stránka festivalu

--------

Cena vstupeniek:
11 € - jednodňová vstupenka piatok aj sobota
16 € - permanentka 
40 € - VIP vstupenka 

VIP vstupenka zahŕňa: klimatizovaný / vykurovaný stan, v ktorom sa bude vo večerných hodinách podávať studené a teplé jedlo

Deti do 10 rokov (vrátane) majú vstup zdarma ( vstup povolený len po predložení príslušného preukazu, napr. kartička poistenca dieťaťa) 

ZŤP - zvýhodnená cena 9 €, vstupenky je možné zakúpiť si len na mieste podujatia po predložená príslušného preukazu. Na sprievod sa zľava nevzťahuje.

Odporúčame

divadlo

Princípy Newspeaku

Orwellov text Princípy newspeaku je obsiahla poznámka pod čiarou k slávnemu románu 1984. Formou „odbornej" vedeckej prednášky...Viac
Ne 27.10.2019 / Štúdio 12
odporúčame!
film

DAAF / Dni architektúry a filmu

21.11.2019 - 24.11.2019 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
koncert

De Staat

Holanďania De Staat na čele s charizmatickým frontmaton Torre Florianom sa vracajú na Slovensko v rámci turné k novému albumu...Viac
St 23.10.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Plnka: Lyra Valenza (Opal Tapes), Peal, pstmn, memb x Stix

Št 31.10.2019 / Fuga
odporúčame!