koncert

Živé kvety - krst albumu

Salto na rozlúčku je názov najnovšieho, v poradí 11. štúdiového albumu kapely Živé kvety, ktorý vychádza pod značkou Slnko records. Prídu ho pokrstiť do .klubu pod lampou.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Pozor zmena! Bubeník kapely nečakane skončil v nemocnici kvôli problémom s platničkou a je isté, že tam niekoľko dní ešte pobudne. Krst nového albumu Živé kvety odohrajú v päťčlennej akustickej zostave: klavír, husle, dve španielky a basgitara. Zahrajú vám celý nový album plus výber zo starších pesničiek, ktoré až tak často nehrávajú a ktoré kapele sadli do tohto obsadenia. Tým, ktorí sa tešili na spätné väzby zo skreslených elektrických gitár a zvoneniu v ušiach po koncerte, vrátia vstupné. Ostatným sľubujú výnimočný zážitok!

Salto na rozlúčku
"Všetky pesničky sme nahrávali v súčasnej šesťčlennej zostave. Oproti minulým nahrávkam tu vo väčšej miere využívame husle a rôzne klávesové nástroje (napr. Hammond organ), po 20. rokoch zaznie bendžo alebo aj celkom nové zvuky (zvonkohra, ukulele, mandolína). Na albume účinkujú aj nasledovní hostia: Martin Burlas (gitara, syntetizátor), Přemysl „Chip“ Máčel (klarinet), Robo Pospiš (spev, syntetizátor), Marián Džubák (gitara, spev).

Album vznikol na farme v Zemianskych sadoch za pomoci Mariána Džubáka v lete 2018 a na jar 2019 v štúdiu Real Music House. Dvojica Robo Pospiš a Martin Sillay sa taktiež spolupodielali na celkovej hudobnej produkcii. Autori obalu sú Cyril Blažo a Martin Kochan, o grafický dizajn sa postaral Palo Bálik."

Živé kvety 
založili herečka Lucia Piussi (spev, gitara) a novinár Peter Bálik (gitara), ktorí sa medzičasom vypracovali na dokonalý tvorivý tandem.

Fungovanie kapely bolo v minulosti úzko spojené s kultovým bratislavským divadlom Stoka, kde kapela okrem tvorby hudby pre niektoré z divadelných hier nahrala svoj album Sloboda a odohrala niekoľko desiatok nezabudnuteľných koncertov.

FB event

Odporúčame

divadlo

Elity - kriminálny príbeh s politickým pozadím

15.11.2019 - 16.1.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
party

Urban Market Friday Night

Pi 6.12.2019 / WAX
odporúčame!
iná akcia

Noc Architektúry 2020 Zima

Št 16.1.2020 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Pi 15.11.2019 / Kino Lumière
odporúčame!