koncert

ŽEN + From Another Mother (HR)

Nespútaná balkanská energia - koncert dvoch fantastických chorvátskych kapiel. Vstup je dobrovoľný.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncerty chorvátsko-srbského tria From Another Mother sú povestné energiou rockovej Nirvány alebo Dilinger Escape Plan. From Another Mother majú za sebou viac ako sto koncertov odohraných po celej Európe vrátane Anglicka.

Debutový album Epileptir portál muzika.hr označila za alternatívny album roua 2017. V apríli 2019 kapela vydala druhý album ATATOA na nemeckej značke Kapitän Platte.

Žen rozoberá rodové stereotypy a prepája hranice audiovizuálneho umenia evokujúc cesty cez vokálnu harmonizáciu ponorenú do progresívnej symbiózy gitary basgitary bicích a syntetizátorov. Ak by sme sa ich pokúsili definovať podľa žánru najbližšie by sme sa dostali ku komplexnej forme indie-rocku ovplyvnenej rôznymi štýlovými a žánrovými charakteristikami od post-rocku až po shoegaze math-rock vintage synthwave a experimentálnu elektroniku.

Odporúčame

divadlo

Jekyll & Hyde

Dospelosť so sebou prináša veľkú výhodu – slobodu. Sloboda dokáže byť riadna schíza.Viac
Ut 13.6.2023 / DPOH
odporúčame!
film

Susedia

Malá dedina na sýrsko-tureckých hraniciach na začiatku 80.rokov. Šesťročný kurdský chlapec Sero zažíva prvý školský rok v...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Kultúrka Stupava / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Konformista

Príbeh o túžbe nájsť svoje miesto v spoločnosti aj za cenu krvi.Viac
Ne 18.6.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
Ut 27.6.2023 / GUnaGU
odporúčame!