koncert
party

Zelený štvrtok: Longfingah & Hardy Digital

Zelený štvrtok u nás tradične patrí reggae a každý rok sa snažíme zavolať interpretov, ktoré len tak na Slovensku neuvidíte. Tentokrát vám doprajeme koncert skvelého berlínskeho MC Longfingah a jeho dvorného DJa Hardy Digitala. Domáce farby budú hájiť selektori bratislavského soundsystemu DUB Settlers Hifi!
Táto akcia sa konala v minulosti

Longfingham (DE)
Jeden z najlepších nemeckých reggae MCs, ktorý v posledných rokoch vystúpil na pódiách mnohých klubov a festivalov po celej Európe aj mimo nej. Z tých najzásadnejších určite treba spomenúť hlavne Rototom Sunsplash, Fusion, Reggaejam, Summerjam, Uprising, či Boomtown. Mnohí ho poznajú zo spolupráce s berlínskou kapelou Illbilly Hitec, s ktorou si odkrútil tour aj v krajinách ako Mexico, India, či Japonsko.
Na svojom konte má nesmierne množstvo releasov a spoluprác s tými najväčšími menami reggae scény ako Mungos Hifi, Dubmatix, Zion Train a kopou ďalších. Momentálne vydáva svoj štvrtý album “Urban Mystic” pod labelom, GuerillJah Productions, ktorého je spolu s Hardy Digitalom hlavným predstaviteľom.

Hardy Digital (DE)
Producent, basák a DJ z Berlína, ktorý začal svoju hudobnú cestu koncom 90tych rokov. Jeho štýl vychádza z roots music, UK dubu, 80s digital dancehallu a deejay kultúry. Podielal sa na množstve projektoch a kapelách ako Joseph Grant & Still Cool Band, Illbilly Hitec, Dub Engineers a Sub Pressure Band. V roku 2009 založil spolu s Longfinghom svoj label a štúdio GuerillJah Productions a odvtedy píšu, nahrávajú a produkujú ich vlastnú značku reggae a dub muziky. Spolupracujú z množstvom rôznch umelcov a kapiel, ale dôraz dávajú hlavne na digital reggae, heavy bass a dub.
Momentálne spolupracuje s menami ako Joseph Grant (JA), Parly B (UK), Wendy Wonder (DK), Longfingah (GER), Sammy Gold(UK), Tonto Addi (FR/GER) a veľa ďalších.

Dub settlers hifi /SK
Spolok audiošialencov z Bratislavy, ktorý sa po rokoch činnosti na reggae scéne rozhodol postaviť svoj vlastný soundsystem. Členovia majú na konte úspešné projekty ako Respect Vibration Sound, Foolproof Riddims, Get Garden, či obľúbený indoor festival Flight to Jamaica. Za svoje krátke pôsobenie sa početná partia vychýrila kvalitnou selekciou, obrovským zvukom a vždy chytľavou party, ktorú rozbehla v mnohých mestách, kluboch, či na viacerých domácich a zahraničných festivaloch po boku rôznych zvučných mien zo scény. Okrem kvalitného zvuku vedia ponúknuť aj solídnu selekciu dubu, rootstepu, digital reggae a roots reggae okorenenú vlastnými produkciami.

------

Vstup: 5€

Odporúčame

výstava

Peter Korček: Stanice

Peter Korček sa vo svojom dlhodobom fotografickom súbore Stanice zaoberá hmatateľným dedičstvom totalitného režimu, zobrazovaným...Viac
12.9.2023 - 12.10.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Pi 20.10.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Ruhail Qaisar (IND)

Fatima Ruhaila Qaisara je rekviem za mŕtvu budúcnosť. Debutové vydanie albumu samouka a producenta kričí traumou a rozkladom...Viac
St 4.10.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
film

Be2Can 2023

Najväčšia filmová udalosť jesene sa blíži. Jubilejný desiaty ročník filmovej prehliadky Be2Can ponúkne dramaturgicky vycibrený...Viac
11.10.2023 - 18.10.2023 / Bratislava
odporúčame!