koncert

Waterbased + Isama Zing

Skupina Waterbased prichádza do Novej Cvernovky pokrstiť svoj debutový album Silent Regions.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Waterbased
Slovenské duo Julls Mihalyiová a Ľubo Krajňák tvoriace v Prahe, spája nežnosť a intimitu ľudskosti s vnútorným výbuchom pocitov. Projekt bol v roku 2020 nominovaný v kategórii Objav roka Radio Head Awards. Český Magazín Fullmoon zaradil duo medzi „11 nádejí zo Slovenska“ (2021).
Album Silent Regions prináša hudobné trenie žánrov dream/art popu, noisy, a trip hopu. Texty sú písané z miesta nepokoja. Z miesta, ktoré hľadá identitu a spochybňuje isté črty spoločnosti. Poslucháč sa ponára do organizmu spovede, kde priestor zhmotňuje sound dizajn producentov Isama Zing a Aid Kid.

Isama Zing
Producent pendlujúci medzi Bratislavou a Prahou, DJ, člen kolektívu Mäss a platformy SHAPE. Umelec sa pohybuje na križovatke medzi dekonštruovanou klubovou hudbou a experimentálnou popovou produkciou. Za nickom Isama Zing sa skrýva Jonatán Pastirčák, známy aj ako spolupracovník Katarzie, štúdiový producent a skladateľ filmovej hudby (V síti, Čiary, Špina). Pod týmto menom vydal v roku 2017 debutové EP. V roku 2021 vydal debutový album Blurry AF, na ktorom nechýbajú rekontextualizované tradičné rómske balady „halgato“, popové vokálne skladby s noisovou produkciou, drone ani euforické syntezátory.

Odporúčame

film

Pravda je to najdôležitejšie

Dokumentárny portrét filmového režiséra a básnika Eduarda Grečnera.Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava / Kino Mladosť
odporúčame!
divadlo

Divadlo K: Jaskyňa

9.10.2023 - 11.12.2023 / Divadlo K, Palackého 5
odporúčame!
koncert

Less is sound

Ne 1.10.2023 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Halpern a Johnson

Zmena termínu divadelného predstavenia - po konzultácií so Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Do piatkovej polnoci ústav...Viac
7.10.2023 - 27.10.2023 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!