koncert
vážna hudba

Viva Musica! Lenka Molčányová: Baroque goes jazz

Multiinštrumentalistka Lenka Molčányiová sa rovnako virtuózne pohybuje na poli klasickej hudby i jazzu. Vyštudovala hru na zobcovej flaute vo Florencii a v Lipsku, absolvovala niekoľko majstrovských kurzov v interpretácii barokovej hudby a je zároveň čerstvou absolventkou jazzového štúdia na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe, kde študovala hru na saxofóne. Po úspešnom ukončení štúdií sa opäť vracia na Slovensko, kde už v súčasnosti pôsobí v niekoľkých hudobných zoskupeniach.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Už počas štúdia starej hudby a jazzu rada miešala tieto dva štýly, keďže ich spája umenie improvizácie. V triu s huslistom Jánom Kružliakom a klaviristom Milošom Bihárym sa na koncerte v rámci festivalu Viva Musica! predstaví vlastnými aranžmánmi skladieb barokových a jazzových autorov ako Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Claude Bolling či Oscar Peterson. V prsograme budú aj originálne podoby diel, ktoré však v osadení flauta, husle a klavír nadobudnú iný charakter. 

Lenka Molčányiová, flauta
Ján Kružliak, husle
Miloš Biháry, klavír

Vstup voľný

 

 

Odporúčame

divadlo

Guľôčka a iné príbehy z vlaku do Calais

26.4.2026 - 12.5.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Ali ibn Rachid: Ružové dieťa (krst albumu), Samčo, brat dážďoviek

So 11.4.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
letný festival

Punkáči deťom 2026

27.8.2026 - 29.8.2026 / kemping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
výstava

Martin Benka - Maľba

Galéria Nedbalka ako galéria moderného umenia každoročne organizuje niekoľko výstav, prostredníctvom ktorých prezentuje...Viac
5.3.2026 - 14.6.2026 / Galéria Nedbalka
odporúčame!