koncert

Koncert pre všímavých

Koncert pre všímavých bude s premiérou Black Angels Songs od Miroslava Tótha a koncertmi Chiki liki tu-a a CHVM.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

17. novembra robí Pohoda tradične Koncert pre všímavých, v tomto roku vo výnimočnom formáte. Pôjde o mix online prenosu svetovej premiéry prvej časti diela Black Angels Songs skladateľa Miroslava Tótha z Kultúrneho prostriedku T3 a koncertov alternatívnych legiend CHVM a Chiki liki Tu-a v rámci Pohoda_FM_Live v živom vysielaní Rádia FM.

Súčasťou programu bude aj diskusia Olivera Reháka s Fedorom Gálom a Miroslavom Tóthom.

Program v T3-ke sa začína o 16.00, Pohoda_FM si môžete naladiť o 20.00.

Miroslav Tóth: Black Angels Songs – BOOK I. / Dystopic Requiem Quartet
Black Angels Songs je nové sláčikové kvarteto Miroslava Tótha, ktoré rozdelil na dve časti BOOK I. a BOOK II.. Jeho idea začala vznikať cestou na generálnu skúšku Kronos Quartet pred premiérou Kvarteta siahajúcich chápadiel na Pohode 2018 v rámci rozhovoru Miroslava Tótha s Davidom Harringtonom. Skladba je inšpirovaná kvartetom Black Angels od Georga Crumba, od ktorého vzniku ubehlo v tomto roku presne polstoročie. Miroslav Tóth sa rozhodol nové dielo venovať rodičom jedného z lídrov Verejnosti proti násiliu Fedora Gála –  Barbore Gálovej a Vojtechovi Gálovi, ktorý bol zavraždený na pochode smrti. Black Angels Songs je rozdelené na dve knihy. BOOK I. bude uvedená v premiére 17. novembra 2020 o 16. hodine – v čase, keď je naplánovaný aj protest prívržencov ĽSNS. Nadväzujúca Druhá kniha (BOOK II.) bude odpremiérovaná 14. marca 2021 pričom BOOK II. spracuje nahrávku BOOK I. a záznam protestu neonacistov a ďalších ľudí ako chorál, vďaka čomu vznikne akési dystopické requiem. BOOK I. zaznie v podaní popredných interpretov súčasnej hudby Andreja Gála, Petra Zwiebela, Anny Veverkovej a Davida Danela, ktorí vytvoria Dystopic Requiem Quartet. Koncert je súčasťou série Zhluk.
 

Chiki liki tu-a oslávili dvadsiatku parádnym koncertom na Pohode 2015 a v tom roku sa tešili aj z titulu za najlepší album podľa fanúšikov na Radio_Head Awards (za nahrávku Slzy tvý mámy, Šedivý a spol.). V októbri 2016 vydali album „3x4=13“, ktorý obsahuje ich známe skladby upravené pre veľkú dychovú sekciu, cover verzie či live nahrávky. Túto jeseň plánovali oslavy založenia kapely v rámci turné s názvom Dvadsaťpäť roky: To sa na teraz odkladá, no sme radi, že zahrajú fanúšikom aspoň prostredníctvom Rádia_FM na Koncerte pre všímavých.

Štyridsiatku na scéne oslavuje undergroundová skupina Chór vážskych muzikantov (známa aj ako CHVM). Kapela vytvorila z Trenčína centrum slovenskej alternatívy, pomáhala mnohým skupinám vrátane Bez ladu a skladu. Ich prvý oficiálny koncert sa uskutočnil na prvom ročníku trenčianskeho Gympelrocku, ktorý funguje dodnes. Pozitívny ohlas zo strany návštevníkov koncertu nezdieľali komunistickí funkcionári, kapele vypli prúd a podobné radovánky ju čakali až do roku 1989. Prvé roky po páde komunizmu priniesli paradoxne útlm kapely. Druhým vrcholom CHVM boli roky 2005 – 2010, kedy nahrali v krátkom slede tri albumy. 30 rokov na scéne oslávili spoločným koncertom so skupinou The Stranglers na Pohode 2010. Štyridsiatku oslávia svojim prvým živým vystúpením na vlnách Rádia FM.

Facebook event 


Odporúčame

film

Palm Springs

Pi 27.11.2020 / FK Nostalgia
odporúčame!
výstava

Dorota Sadovská - Common Nonsense

Výstava prezentuje najnovšiu tvorbu Doroty Sadovskej z rokov 2018 – 2020. Obrazy zoskupené do celkov sa v mnohých momentoch viažu...Viac
30.9.2020 - 13.12.2020 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presunul o rok. Všetky vstupenky ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú,...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / planéta Zem
odporúčame!