koncert

U.K. Subs (UK), Lord Alex

​​​​​​​Punk rock by bez nich bol už iba polovičným bláznom. Produkujú ostré skladby a prezentujú horkú príchuť mestskej subkultúry. Jedni z posledných klasikov žánru a živelný frontman v dôchodcovskom veku. Charlie Harper a jeho UK Subs vystúpia 31. januára 2019 na svojej takmer domovskej bratislavskej scéne - Randal Club.
31.01.2020, Pi
Randal Club
20:00

U.K. Subs
UK Subs žijúca legenda a jedna z mála dodnes aktívnych pôvodných britských punk rockových kapiel. Hoci pankeri často brojili proti všetkému, nie vždy svojich hudobných predchodcov zavrhli. Aj UK Subs si ctili svoje korene. Vyvinuli sa z rhythm and bluesovej skupiny The Marauders.

Charlie Harper sa čulo pohyboval na tejto scéne, aj keď sa cítil ako outsider. Pritom sa naučil hrať od Roda Stewarta, bol priateľom Rolling Stones a spoluhráčom Scotta Gorhama, ktorý neskôr odišiel do Thin Lizzy. Spojovateľom s jeho slávnymi priateľmi bola láska k blues, ktorá Charliemu vytrvala celý život. Dôležitým inšpiračným zdrojom bola tiež skupina The Damned. Bluesovú úprimnosť prepojil s punk rockovou agresiou.

Charlie založil UK Subs a formoval scénu s kultovým debutom Another Kind of Blues. Na punk obsahoval nezvyčajne veľa vyhrávok: trefné a priamočiare. Prítomnosť ústnej harmoniky priniesla ešte väčšie oživenie a pripomenula, že rockeri vzišli z bluesových klubov. Roky plynuli. Z Roda Stewarta sa stala rocková ikona a z Charlie Harpera symbol nestarnúceho vzdoru. Hrdinovia klasického punk rocku odchádzajú, no Charlie a jeho UK Subs tu stále sú. Patria k najvyťaženejším punk rockovým kapelám.

V posledných rokoch visí vo vzduchu ich ďalšia budúcnosť. Charlie už má svoje roky, ale rozhodnutie odísť ešte odkladá. Kým bude vládať a bude záujem aj zo strany fanúšikov. Tradične na jeseň a zimu absolvujú koncertné turné po celej Európe. Predstavia svoj v poradí už dvadsiaty piaty titul - EP Subversions. Zároveň prichádzajú s novinkou - vlastnou značkou Subversive Records, na ktorej v lete vyšla spomínaná novinka.

Obsadenie kapely: 
Charlie Harper - vokály, harmonika
Steve Straughan - gitara
Alvin Gibbs - basgitara
Jamie Oliver - bicie


Odporúčame

iná akcia

Klub dizajnu s Lenkou Sršňovou

Št 12.12.2019 / Galéria dizajnu Satelit
odporúčame!
film

Vietor

Vietor je originálna dokumentárna esej o sile vetra fönového typu s názvom Halný, ktorý sa vyskytuje v regióne Podhalie v...Viac
Kino Mier Modra / Kino Mladosť / Kino Lumière
odporúčame!
film

Nech je svetlo

14.12.2019 - 16.12.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Bach / Konvergencie 2020

4.2.2020 - 15.2.2020 / Bratislava
odporúčame!