koncert

U.K. Subs (UK), Lord Alex

​​​​​​​Punk rock by bez nich bol už iba polovičným bláznom. Produkujú ostré skladby a prezentujú horkú príchuť mestskej subkultúry. Jedni z posledných klasikov žánru a živelný frontman v dôchodcovskom veku. Charlie Harper a jeho UK Subs vystúpia 31. januára 2020 na svojej takmer domovskej bratislavskej scéne - Randal Club.
Táto akcia sa konala v minulosti

U.K. Subs žijúca legenda a jedna z mála dodnes aktívnych pôvodných britských punk rockových kapiel. Hoci pankeri často brojili proti všetkému, nie vždy svojich hudobných predchodcov zavrhli. Aj UK Subs si ctili svoje korene. Vyvinuli sa z rhythm and bluesovej skupiny The Marauders.

Charlie Harper sa čulo pohyboval na tejto scéne, aj keď sa cítil ako outsider. Pritom sa naučil hrať od Roda Stewarta, bol priateľom Rolling Stones a spoluhráčom Scotta Gorhama, ktorý neskôr odišiel do Thin Lizzy. Spojovateľom s jeho slávnymi priateľmi bola láska k blues, ktorá Charliemu vytrvala celý život. Dôležitým inšpiračným zdrojom bola tiež skupina The Damned. Bluesovú úprimnosť prepojil s punk rockovou agresiou.

Charlie založil UK Subs a formoval scénu s kultovým debutom Another Kind of Blues. Na punk obsahoval nezvyčajne veľa vyhrávok: trefné a priamočiare. Prítomnosť ústnej harmoniky priniesla ešte väčšie oživenie a pripomenula, že rockeri vzišli z bluesových klubov. Roky plynuli. Z Roda Stewarta sa stala rocková ikona a z Charlie Harpera symbol nestarnúceho vzdoru. Hrdinovia klasického punk rocku odchádzajú, no Charlie a jeho UK Subs tu stále sú. Patria k najvyťaženejším punk rockovým kapelám.

V posledných rokoch visí vo vzduchu ich ďalšia budúcnosť. Charlie už má svoje roky, ale rozhodnutie odísť ešte odkladá. Kým bude vládať a bude záujem aj zo strany fanúšikov. Tradične na jeseň a zimu absolvujú koncertné turné po celej Európe. Predstavia svoj v poradí už dvadsiaty piaty titul - EP Subversions. Zároveň prichádzajú s novinkou - vlastnou značkou Subversive Records, na ktorej v lete vyšla spomínaná novinka.

Obsadenie kapely: 
Charlie Harper - vokály, harmonika
Steve Straughan - gitara
Alvin Gibbs - basgitara
Jamie Oliver - bicie

--------

Vstup: 15€


Odporúčame

film

Nedotknuteľní

Film je remakom jedného z komerčne najúspešnejších francúzskych filmov všetkých čias.Viac
Ut 21.7.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec
odporúčame!
koncert

Polemic

So 11.7.2020 / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!
film

Aj dvaja sú rodina

Po svetovom hite Nedotknuteľní Omar Sy opäť žiari v skvelej komédii.Viac
Ut 4.8.2020 / Areál hier Radosť Štrkovec
odporúčame!
film

Víkend na chate

Stará láska nehrdzavie a dávne krivdy sa len tak nezahoja - miera pravdivosti tohto porekadla stúpa s mierou vypitého alkoholu...Viac
11.7.2020 - 14.7.2020 / Kino Lumière
odporúčame!