koncert

Tricot (JPN)

Tricot sú späť v Európe v rámci turné s názvom Walking x Walking, 6. októbra sa zastavia aj v Novej Cvernovke. Hudbu tejto math-rockovej kapely definuje divokosť, muzikálnosť a energia, čo mohli naplno pocítiť návštevníci ich štyroch koncertov na Pohode či vystúpení v Košiciach, Žiline a v Bratislave. Od ich poslednej návštevy na Slovensku vydali viaceré skvelé albumy a obzvlášť ten najnovší s názvom "Jodeki" je okrem rutinérsky virtuózneho prevedenia aj mimoriadne zábavnou nahrávkou.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tricot je math-rocková smršť z Japonska. Ich hudbu definuje divokosť, muzikálnosť a nespútaná energia.

V roku 2017 vydali album 3, na ktorom podľa The Japan Times preukázali schopnosť nájsť rovnováhu medzi zložitou inštrumentáciou a náhlymi emocionálnymi rozkvetmi. V roku 2020 im vyšli hneď dva albumy Black a 10, pričom druhý menovaný dostal hodnotenie 4,7 z 5 od Sputnikmusic.

Autor recenzie píše: „Ich druhý album v tomto roku je súdržným a divoko zábavným počinom. V obrysoch sa javí ako power-pop, ale je vyfarbený takou rytmickou komplexnosťou a jazzovými postupmi akordov, že pôsobí ako obzvlášť trblietavý diamant v trezore nudnejších, no stále autentických diamantov.“ Nižšie v recenzii dodáva, že sa chce naučiť po japonsky výlučne preto, aby lepšie porozumel o čom spieva speváčka Ikkyu. 

V decembri 2021 vydali album "Jodeki". Anthony Fantano zo známeho YouTube kanála zameraného na novú hudbu ich označil za jednu za najplodnejších a najvytrvalejších japonských rockových kapiel uplynulej dekády a o novej nahrávke povedal, že je tiež ich najnákazlivejším súborom riffov a piesní doposiaľ.

Počas slovenskej časti turné (5. októbra) vydajú novú skladbu „Akvarium“. Tá je predvojom ďalšieho albumu Fudeki, ktorý je naplánovaný na koniec tohto roka. Viaceré nové veci tak uvidia medzi prvými naživo aj fanúšikovia kapely Tricot na Slovensku.
 

Vstupné 15€

Odporúčame

výstava

Mária Švarbová - Remote Control

25.3.2023 - 4.6.2023 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

So 17.6.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

13 Year Cicada (DE)

Noise, avant-pop, farebný punk, groovy schmoovy & čudné rytmy, krásne zvukové krajiny, nevyspytateľnosť - to je berlínska...Viac
Ut 6.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou

Ďalší ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
Ne 18.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!