koncert

Tricot (JPN)

Tricot sú späť v Európe v rámci turné s názvom Walking x Walking, 6. októbra sa zastavia aj v Novej Cvernovke. Hudbu tejto math-rockovej kapely definuje divokosť, muzikálnosť a energia, čo mohli naplno pocítiť návštevníci ich štyroch koncertov na Pohode či vystúpení v Košiciach, Žiline a v Bratislave. Od ich poslednej návštevy na Slovensku vydali viaceré skvelé albumy a obzvlášť ten najnovší s názvom "Jodeki" je okrem rutinérsky virtuózneho prevedenia aj mimoriadne zábavnou nahrávkou.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tricot je math-rocková smršť z Japonska. Ich hudbu definuje divokosť, muzikálnosť a nespútaná energia.

V roku 2017 vydali album 3, na ktorom podľa The Japan Times preukázali schopnosť nájsť rovnováhu medzi zložitou inštrumentáciou a náhlymi emocionálnymi rozkvetmi. V roku 2020 im vyšli hneď dva albumy Black a 10, pričom druhý menovaný dostal hodnotenie 4,7 z 5 od Sputnikmusic.

Autor recenzie píše: „Ich druhý album v tomto roku je súdržným a divoko zábavným počinom. V obrysoch sa javí ako power-pop, ale je vyfarbený takou rytmickou komplexnosťou a jazzovými postupmi akordov, že pôsobí ako obzvlášť trblietavý diamant v trezore nudnejších, no stále autentických diamantov.“ Nižšie v recenzii dodáva, že sa chce naučiť po japonsky výlučne preto, aby lepšie porozumel o čom spieva speváčka Ikkyu. 

V decembri 2021 vydali album "Jodeki". Anthony Fantano zo známeho YouTube kanála zameraného na novú hudbu ich označil za jednu za najplodnejších a najvytrvalejších japonských rockových kapiel uplynulej dekády a o novej nahrávke povedal, že je tiež ich najnákazlivejším súborom riffov a piesní doposiaľ.

Počas slovenskej časti turné (5. októbra) vydajú novú skladbu „Akvarium“. Tá je predvojom ďalšieho albumu Fudeki, ktorý je naplánovaný na koniec tohto roka. Viaceré nové veci tak uvidia medzi prvými naživo aj fanúšikovia kapely Tricot na Slovensku.
 

Vstupné 15€

Odporúčame

divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Št 8.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

13.12.2022 - 24.1.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
výstava

Bratislava Design Week

7.12.2022 - 14.12.2022 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Gypsy Jazz Festival

So 3.12.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!