koncert

Trammed x Drone day Bratislava MMXXI

#DronedayBratislava je event na počesť a oslavu Dňa dronovej hudby, ktorý sa uskutočňuje vždy v poslednú májovú sobotu.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podujatie trvá od 14:00 do 21:00. Zahrajú: Bolka, Boris Belica, Brankovic / Gyarfas, Jori Josiphson, Katov Syn(th), Vrtačky po desáté hodině

Po celom svete sa každoročne v tento deň uskutoční nespočetné množstvo hudobných eventov. Jeden z takýchto eventov sa tento rok poprvýkrát uskutoční v Bratislave – a to vďaka spolupráci občianských združení Um a Vakuum. Je nám potešením, že v sobotu 29. mája zahrajú na prvom Drone day Bratislava až šesť hudobných projektov, ktorých tvorba zahŕňa trvale nemenné tóny, tzv. drony a elektronickú hudbu.

Viac informácií o Dni dronovej hudby sa dočítate na droneday.org--Bolka
programátor, skladateľ a performer počítačovej hudby, ktorý sa od roku 2011 motá okolo bratislavského vydavateľstva LOM. Po ukončení štúdií na Institute of Sonology v holandskom Haagu opúšťa vody hlukovej improvizácie a so zvukovým materiálom ako aj technológiami zaobchádza podvratnejšie. Jeho sólo akty oscilujú na hranici medzi hedonistickým humorom a vážnosťou, spájajúc hravú performance s kultúrou akademickej elektroakustickej hudby.

Boris Belica
gitarista, skladateľ. Na konte má hudbu k pohybovému divadelnému predstaveniu „Prejsť (si) Telom“ (Divadlo VyDi) a sólové albumy „Way Beyond the Quiet Mind“ (2015) "Someday My Peace Will Come" (2018). Jeho hudba je zmesou ambientu, minimalizmu a modernej "preparovanej" gitary. Na konci roku 2019 začal publikovať sériu hudobných videí inšpirovaných cestovaním po Novom Zélande. ktoré vyšli v roku 2020 pod názvom "The Land of the Long White Cloud". Stal sa súčasťou hudobnej kompilácie experimentálnych gitaristov z celého sveta "Walk my way", ktorá vyšla v roku 2021 v newyorskom vydavateľstve 577 Records, po boku takých mien ako Elliot Sharp, Sam Shalabi či Killick Hinds.

― Brankovic / Gyarfas
Nenad Branković je slovenský hudobník a výtvarník. Počas posledného desaťročia pôsobil vo viacerých hudobných projektoch (Metrom, Atranenia, Brada, Phragments), v ktorých skúma rôzne odtiene svetla a temnoty, zvuku a hluku. Miluje experiment, trhliny v usporiadaných štruktúrach a improvizáciu. Matej Gyárfáš je slovenský hudobník, už takmer 2 desaťročia aktívny v rámci svojho projektu Phragments. Kombinuje dark ambient s orchestrálnymi prvkami. Miluje temnotu, repetíciu a obrovské priestory. V projekte Brankovic / Gyarfas slobodne tvoria improvizované mapy iných svetov.

― Jori Josiphson
založil hudobný projekt untitled sea, ktorý sa vyznačuje ambientnou, minimalistickou a dronovou tvorbou, ktorej nosnou ideou je pocit vágnosti momentu a ponáranie sa do hlbín vlastného poznania. Donedávna čisto akustická hudba je postupne obohacovaná o elektroniku, pričom sa hlavný predstaviteľ tohto projektu venuje symbióze elektronického a akustického zvuku. Jeho výskum je založený na hľadaní určitého balansu.

― Katov Syn(th)
ako sólo hypnóza Dominika Nováka z The Blackwood Incident

― Vrtačky po desáté hodině
je experimentálny a noiseový projekt Ľubomíra Panáka /drakh/, slovenského programátora, fotografa, hudobníka a zvukového umelca. Jeho elektronické sklady sa objavovali na Noize Conspiracy No. 9-13, je aktívny v slovenskej experimentálnej scéne ako hudobník, dj, a autor remixov. Je členom Angakkut, hrá na gajdy, fujar či flautu vo folklórnom súbore Gymnik.

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 5,43.

Odporúčame

výstava

Srandičky, srandičky

25.11.2022 - 26.1.2023 / TOTO! je galéria
odporúčame!
koncert

Terrible 2s: vianočný Džinglbel a krst EP

Bratislavská kapela, ktorá vznikla po rozchode Živých kvetov pokrstí svoje nové EP: Slovesnskooo/Štastie a zahrá vianočný koncert...Viac
St 14.12.2022 / .klub pod lampou
odporúčame!
výstava

Christine de Grancy (AT)

3.11.2022 - 30.11.2022 / Dom umenia, Národné osvetové centrum
odporúčame!
vážna hudba

Mozart, Kančeli, Dvořák

12.1.2023 - 13.1.2023 / Slovenská filharmónia
odporúčame!