koncert

Tornádo Lue

Prvá Pohoda_FM Live v roku 2020 bude patriť kapele Tornado Lue! Príďte si vypočuť prierez jej repertoáru, ktorý čoskoro doplní aj plánovaný album.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tornádo Lue 
Po dlhšom období komorného koncertovania sa Tornádo Lue transformuje do ďalšej existenčnej fázy, Traja zakladajúci členovia kapely: Jana Tóthová-spev, Juraj Hladný-klávesy a Pavol Murín-gitara rozširujú koncertnú zostavu najprv o bicie nástroje – Jaro Šollar a teraz i o saxofón -.Jiří Jelínek /ex Psí Vojáci, Garáž/.
„Napriek Jiřího fantastickej hudobnej biografii a diskografii sme sa ho nezľakli a nejaký čas už v skúšobni nekompromisne trénujeme.“ Jiří k tomu dodáva: „Rokenrol se nedá poslouchat, musim ho tančit nebo hrát.“
Jiří Jelínek hral s Tony Ducháčkom v legendárnej kapele Garáž, v jej najlepších časoch /1985-1990 /. Najvýraznejšie sa však etabloval ako saxofonista ešte legendárnejšej kapely - Psí Vojáci. Spolu s Filipom Topolom, Davidom Skálom a Honzou Hazukou vypredali v roku 1993 pražskú Lucernu - ako jedna z mála kapiel mimo hudobného mainstreamu. Po prelome tisicročí Jiři u Psích Vojákov končí a priebežne sa venuje rôznym spoluprácam a hosťovaniam.

Po šansónovom koncertovaní, ktoré je zaznamenané na živom albume " Nu Spirit Club live" sa Tornádo vracia k svojej pôvodnej nástrojovej zostave z roku 1990.
"Cítime, že sme znova na začiatku niečoho a všetko čo sme doteraz prežili dáva tomuto začiatku nové rozmery.“
Tornádo Lue sľubuje už dlhší čas nové nahrávky, ale ako obvykle – neponáhľajú sa nikam.
„Po 27-ročnej existencii-neexistencii kapely už pre nás čas naozaj nie je dôležitý. Začali sme k tvorbe pristupovať s pokorou, veci nahrávame, počúvame, prerábame, triedime... niečo z toho určite bude, zbiera sa to. Ale podstatou nášho umeleckého života sú živé koncerty, ich energiu máme zo všetkého najradšej. Hranie v plnej zostave so saxofónom a bicími bude po čase veľmi príjemné.“

Súčasný koncertný repertoár prierezovo mapuje celú históriu kapely: Prvotiny s textami Sylvie Plath, "Nick a Svícen", Lady Lazarus, "Panenka", duet „Cesta Domů“, ktorý zaznel vo filme „Příběh obyčejného šílenství“ režiséra Petra Zelenku, či titulná pieseň z filmu „Divoké včely“ režiséra Bohdana Slámu „Jak to doopravdy bylo“, až po súčasné skladby "Dálnice 666", Nikto není“ či "Šílená".
(zdroj: oficiálna fb stránka kapely)

------

Vstup je voľný do naplnenia kapacity

Odporúčame

party

B-Complex B-day Party 2020 ft Pyrohex

Št 7.5.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
letný festival

Festival Pohoda 2020

Pohoda sa tento rok koná od 9. do 11. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako Stormzy, Thom Yorke, The Libertines, Lykke Li, FKA twigs...Viac
9.7.2020 - 11.7.2020 / Letisko Trenčín
odporúčame!
film

Večer najlepších filmov a reklám roku 2020

St 8.4.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
literárna akcia

LQ #31: Bahnokrvný/Jazver

Po 6.4.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!