koncert

Tolstoys + Darjeeling (DE)

S novým albumom a svetelnou show sa Tolstoys vydajú na turné po Česku, Slovensku a Nemecku. Spolu s nimi vystúpi nemecká kapela Darjeeling. O afterparty sa postarajú Multipla Selectors a Paulonius.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tolstoys  je šesťčlenná kapela na čele so speváčkou Elou Tolstovou a basgitaristom Michalom Smetanom. Ich aktuálny singel 'Gentle' je jednou z desiatich kapitol ich druhého štúdiového albumu, na ktorom oslavujú spojenie hudby a vizuálneho umenia. Každé dva mesiace vychádza singel s klipom, vždy v spolupráci s iným vizuálnym umelcom. Vyvrcholením tohoto projektu je vydanie albumu 'Mirror Me', ktorý vznikol v spolupráci s berlínskym producentom Drewom Dealom. Tolstoys v ňom spájajú v úplne novom šate groovy bezpražcové beaty a ostré casio synťáky s jemným hlasom frontwomanky Ely v nezameniteľnú zmes emócií a zvuku.

Ich prvý album 'Botanika' sa stal Debutom roka na oceneniach Radio_Head Awards 2017. Opakovane účinkovali na najväčších československých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a tiež na zahraničných showcasových festivaloch po Európe ako MENT, BUSH, Waves, alebo Eurosonic. V minulosti boli predkapelou pre zahraničných umelcov ako Tom Odell či Lola Marsh.

V rámci projektu 'Botanika Klasika' boli na turné so sláčikovým kvartetom a ich autorskú pieseň 'Agapé' predviedli aj s doprovodom symfonického orchestra na pódiu Slovenského národného divadla. Tieto úspechy si všimol aj magazín Forbes ktorý Elu zaradil do svojho prestížneho rebríčka 'Forbes 30 pod 30'.

Tolstoys na koncert prinesú aj kúsok berlínskej scény, keďže ich slovensko-česko-nemecké turné odohrajú bok po boku so spriatelenou berlínskou kapelou Darjeeling.

Svojim jedinečným zvukom niekde medzi psychedelickým indie rockom a netradičným, tak trochu šialeným popom a energickou live show sú Darjeeling pokladom moderného nemeckého undergroundu. 

 

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 24.7.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa + Catastrofy

Po úspešnom minuloročnom letnom turné, venovanom pamiatke zosnulého člena kapely Braňa Alexa, sa Slobodná Európa vrátila...Viac
So 27.8.2022 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
výstava

Z depozitára: Hlinená váza a denník z obdobia ruského zajatia v Charkove

15.6.2022 - 15.8.2022 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
iná akcia

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok
odporúčame!