koncert

Tolstoys + Darjeeling (DE)

S novým albumom a svetelnou show sa Tolstoys vydajú na turné po Česku, Slovensku a Nemecku. Spolu s nimi vystúpi nemecká kapela Darjeeling. O afterparty sa postarajú Multipla Selectors a Paulonius.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tolstoys  je šesťčlenná kapela na čele so speváčkou Elou Tolstovou a basgitaristom Michalom Smetanom. Ich aktuálny singel 'Gentle' je jednou z desiatich kapitol ich druhého štúdiového albumu, na ktorom oslavujú spojenie hudby a vizuálneho umenia. Každé dva mesiace vychádza singel s klipom, vždy v spolupráci s iným vizuálnym umelcom. Vyvrcholením tohoto projektu je vydanie albumu 'Mirror Me', ktorý vznikol v spolupráci s berlínskym producentom Drewom Dealom. Tolstoys v ňom spájajú v úplne novom šate groovy bezpražcové beaty a ostré casio synťáky s jemným hlasom frontwomanky Ely v nezameniteľnú zmes emócií a zvuku.

Ich prvý album 'Botanika' sa stal Debutom roka na oceneniach Radio_Head Awards 2017. Opakovane účinkovali na najväčších československých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a tiež na zahraničných showcasových festivaloch po Európe ako MENT, BUSH, Waves, alebo Eurosonic. V minulosti boli predkapelou pre zahraničných umelcov ako Tom Odell či Lola Marsh.

V rámci projektu 'Botanika Klasika' boli na turné so sláčikovým kvartetom a ich autorskú pieseň 'Agapé' predviedli aj s doprovodom symfonického orchestra na pódiu Slovenského národného divadla. Tieto úspechy si všimol aj magazín Forbes ktorý Elu zaradil do svojho prestížneho rebríčka 'Forbes 30 pod 30'.

Tolstoys na koncert prinesú aj kúsok berlínskej scény, keďže ich slovensko-česko-nemecké turné odohrajú bok po boku so spriatelenou berlínskou kapelou Darjeeling.

Svojim jedinečným zvukom niekde medzi psychedelickým indie rockom a netradičným, tak trochu šialeným popom a energickou live show sú Darjeeling pokladom moderného nemeckého undergroundu. 

 

Odporúčame

koncert

Hviezda (vianočný koncert)

Št 22.12.2022 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Preßburger Klezmer Big Band

Preßburger Klezmer Band napriek takmer 30-ročnej existencii stále prekvapuje novými zaujímavými projektmi. Kapela, ktorej...Viac
So 17.12.2022 / Pivnica, Kremeľská 36, Devín
odporúčame!
výstava

Czech In: Svetové sklárske inovácie z Českej republiky

8.12.2022 - 20.1.2023 / Český dom, Prepoštská 6
odporúčame!
koncert

Haf & Bey

Haf & Bey - špeciálny vianočný koncert. Špeciálny hosť Živé trúby. Support: Selecta Cifiman.Viac
St 21.12.2022 / Kafe Scherz Palisády
odporúčame!