koncert

Therion - zrušené

Švédska metalová legenda Therion sa v novembri vráti do nášho mesta.V roku 2021 vydala švédska metalová legenda Therion sedemnásty štúdiový album „Leviathan“, prvý z avizovanej trilógie o morskom netvorovi a rôznych mytológiách. Druhé pokračovanie je naplánované na tento rok. Európske turné neminie ani Bratislavu, zastávka bude v klube MMC.


 

Táto akcia sa konala v minulosti

Therion od svojho vzniku v roku 1988 výrazným spôsobom ovplyvnili dva subžánre – death metal a symfonický metal. Predstavovanie tejto známej a úspešnej formácie by bolo nosením dreva do lesa. Koncerty tejto kapely združenej okolo lídra Christofera Johnssona, ktorý v auguste oslávi 50 rokov, sú vždy jedinečným hudobným, ale aj vizuálnym zážitkom. Dôkazom toho je aj 5 vydaných koncertných DVD.

Stále aktuálny album „Leviathan“ bol hotovým balzamom pre uši všetkých fanúšikov tejto kapely. Pri jeho predchodcovi totiž Johnsson a ostatní muzikanti vydali rozsiahly až 3,5 hodinový materiál „Beloved Antichtist“, ktorý bol vlastne rock/metalovou operou založenou na príbehu Antichrista od ruského autora Vladimíra Solovieva, ktorý žil v 19. storočí. Tento ambiciózny pokus sa však nestretol s prílišným pochopením fanúšikov a širokej verejnosti.

Vokalista Thomas Vikström potvrdil, že cieľom skupiny bolo urobiť opäť „normálnejší“ album. A to sa im veruže aj podarilo. „Leviathan“ obsahuje typické poznávacie črty tvorby tohto zoskupenia. Navyše, nechýbali na ňom ani hviezdni hostia, za všetkých môžeme spomenúť fínskeho sympaťáka Marca Hietalu.

Kapela podporila tento stále aktuálny album aj troma parádnymi videoklipmi ku piesňam „Die Wellen der Zeit“, „Tuonela“ a „Eye of Algol“. Všetkých 11 skladieb je založených na rôznych mytológiách. Texty napísal Per Albinsson, výnimku tvorí song „Psalm of Retribution“, jeho text je z pera Christofera Johnssona.

Do štartu európskeho turné by už mali Therion vydať aj pokračovanie albumu z januára 2021 - „Leviathan II“. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skvelú šou založenú na albumoch „Leviathan“. Známa švédska horda muzikantov si vezme na turné so sebou aj dvoch špeciálnych hostí, ktorých mená oznámi manažment skupiny neskôr.

Vstupenky od 32€

Odporúčame

film

Borromini a Bernini – výzva k dokonalosti

Cesta za krásami Ríma vo výnimočnom období baroka, kedy talianska metropola bola centrom západného umenia a kde musel byť každý...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Varím a verím

8.12.2023 - 28.12.2023 / GUnaGU
odporúčame!
koncert

Richard Müller - Čierna labuť biela vrana Tour 2023 - Vianočný špeciál

Richard Müller vyráža na jesenné turné k poslednému albumu Čierna labuť, Biela vrana, v rámci ktorého sa uskutočnia aj špeciálne...Viac
Po 4.12.2023 / Stará tržnica
odporúčame!
výstava

Michal Pacina, Rudo Prekop, Tono Stano: Hra na štvrtého

2.11.2023 - 22.12.2023 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!