koncert

The Vibrators

Koncert britskej punkovej legendy The Vibrators. Posledná šnúra, posledný gig v našom meste.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Britská punková legenda The Vibrators potvrdila, že už nebude chodiť na veľké svetové turné, ale vystupovať bude iba na špeciálnych koncertoch. Vychutnajte si ich možno poslednýkrát 25. januára v bratislavskom Randal Clube.


Stali sa predzvesťou punk rocku 77, keďže vznikli v roku 1976. Hudobného štýlu typického svojou melodickosťou a hymnickosťou. The Vibrators boli a dodnes sú jeho najznámejším a najobľúbenejším predstaviteľom. Na začiatku sa veľa naučili od skupín ako The Stranglers, The Ramones, UK Subs, či od Iggyho Popa, ktorým robili predkapelu.

Nadobudnuté zručnosti zužitkovali v dodnes cenenom debute Pure Mania. Vo forme sa udržiavajú častými koncertnými turné (v priemere 120 koncertov ročne) a početnou štúdiovou prácou (16 albumov). A hoci s odchodom The Clash, Sex Pistols, The Ramones sa zdalo, že punk 77 stratí na popularite, The Vibrators ho priviedli do nového milénia.

Teraz sa pomaličky blíži koniec ich bohatej kariéry. Tým znakom je posledné veľké koncertné turné. Kapela sa vyjadrila, že po ňom už bude vystupovať iba na zvláštnych príležitostiach.

Do Bratislavy prichádzajú ako trio v zložení Darrell Bath, Peter Honkamaki a so zakladajúcim členom Johnom „Eddie’ Edwardom. Sprevádzať ich bude obľúbená česká punk rocková formácia Degradace, ktorá to pre čoraz väčšiu zahraničnú popularitu, skúša aj v anglickom jazyku.

 

Odporúčame

výstava

História nie je otrava. Hovoria Dunaj i Morava

24.4.2019 - 31.10.2019 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!
film

Florencia a Galéria Uffizi

Film od tvorcov Vatikánskych múzeí vás vezme na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie...Viac
St 7.8.2019 / FK Nostalgia
odporúčame!
prednáška / diskusia

TEDxBratislava 2019

Pi 5.7.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
vážna hudba

Carlo Curatolo

V rámci aktuálneho ročníka Festivalu J.K. Mertza vystúpi taliansky klasický gitarista Carlo Curatolo. Zúčastnil sa rôznych...Viac
Št 20.6.2019 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!