vážna hudba

The Ladies Ensemble a priatelia

Zažite jedinečný koncert pri príležitosti 10. výročia dámskeho komorného orchestra. Tešiť sa môžete na skladby od velikánov ako Vivaldi, Piazzolla, Morricone, Bocelli, Metallica, Jackson či Guns N Roses.
Táto akcia sa konala v minulosti

The Ladies Ensemble je slovenský dámsky komorný orchester, ktorý vznikol v roku 2014 spojením mladých krásnych profesionálnych hudobníčok, v ktorých podaní zistíte, že klasická hudba nie je ani zďaleka nudná, ale plná života, radosti a emócií, a že populárna moderná hudba v orchestrálnych úpravách získa nový originálny rozmer a príťažlivosť.

Umeleckou vedúcou The Ladies Ensemble je mladá a veľmi nadaná huslistka Anežka Kara - Drmolová, ktorá ako sólistka vystúpila so Slovenskou filharmóniou, Capella Istropolitana a Štátnym komorným orchestrom Žilina.

Členky orchestra  The Ladies Ensemble sú profesionálne hráčky bratislavských symfonických a komorných orchestrov  ako Slovenská filharmónia, orchester Slovenského rozhlasu, orchester opery SND, Slovenský komorný orchester B. Warchala a iné.

Repertoár súboru The Ladies Ensemble je široký a pestrý.  Zahŕňa hudbu baroka (A. Vivaldi, J. S. Bach), klasicizmu (W.A. Mozart, L.van Beethoven, J. Haydn), romantizmu (A. Dvořák, F. Schubert, J. Brahms,P. I. Čajkovskij), valčíkov  a operiet (J. Strauss, F. Lehár), filmovej hudby (Titanic, Piráti z Caribicu, James Bond...), muzikálov ( My fair lady, Hello Dolly, West side story ..), ale i úprav jazzových štandardov a popových piesní (The Beatles, Michael Jackson, Adele, Metallica, ABBA a iné).

Odporúčame

koncert

Godspeed You! Black Emperor (CAN)

Neskutočné sa stalo skutočnosťou. Godspeed You! Black Emperor vystúpia v rámci koncertnej série Nu Sound Of... po prvý krát aj na...Viac
Št 18.4.2024 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

Special guest: Flamenco night

9.3.2024 - 25.4.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Nevesta

St 6.3.2024 / Divadlo Astorka Korzo ´90
odporúčame!
výstava

Vaše / Naše / Šesťdesiate (deň otvorenej výstavy)

Dejiny mesta netvoria len významné udalosti, pamiatky a predmety, ale najmä vy, jeho obyvatelia a obyvateľky a vaše individuálne...Viac
So 9.3.2024 / Múzeum mesta Bratislavy (MMB)
odporúčame!