koncert

The Ills & Personal Spaces

Inštrumentálna štvorica, ktorá stavia na hutnom gitarovom zvuku a premyslených aranžmánoch. Na koncerte The Ills sa zasnená atmosféra dokáže nečakane zmeniť na divokú smršť s punkovou surovosťou. O support sa postarajú Personal Spaces.
Táto akcia sa konala v minulosti

The Ills

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami.

Sú síce zaraďovaní do post-rockovej škatuľky, no v ich inštrumentálnych skladbách nájdete aj prvky shoegazu, math-rocku či progrocku. Sú pre nich charakteristické predovšetkým živé vystúpenia, v ktorých sa hudobné majstrovstvo a intímne pasáže spájajú s až punkovou živelnosťou a metalovou tvrdosťou.

Personal Spaces 

Post-rock z Trenčína. V hutných gitarových ozvenách reflektujú aj žánre ako sú psychedélia, krautrock a drone. Dôraz kladú na atmosféru a hypnotickú repetitívnosť vo svojich inštrumentálnych skladbách. V júli 2022 vydala skupina nové EP s názvom Tiberghien.

Odporúčame

výstava

Svety Jindřicha Chalupeckého

Za jeden z najväčších prínosov českého výtvarného kritika Jindřicha Chalupeckého (1910 – 1990) je považovaný jeho podiel na...Viac
23.11.2022 - 19.3.2023 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

The Legendary Pink Dots (UK)

Ne 19.2.2023 / Fuga
odporúčame!
festival

FLAAM festival 2023

18.8.2023 - 19.8.2023 / Hidepark Nitra
odporúčame!
divadlo

Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
So 25.2.2023 / GUnaGU
odporúčame!