koncert
vážna hudba

Spectrum Quartett: Chuťková & Reich

Spectrum Quartett uvedie dielo slovenskej skladateľky Mgr.art. Lucie Chuťkovej a amerického skladateľa Stephena Reicha – skladby hudobného smeru zvaného „minimal music“.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudobné dielo Lucie Chuťkovej nesie názov Loose in Blues a bolo napísané pre Spectrum Quartett v roku 2021.

Lucia Chuťková je mladá slovenská etablovaná hudobná skladateľka, ktorá dlhé roky pôsobí na slovenskej hudobnej scéne. Venuje sa nielen klasickému štýlu komponovania, ale pôsobí aj v mnohých hudobných zoskupeniach (Hvozd, Drť) a angažuje sa i na poli scénickej hudby, najčastejšie v spolupráci s bratislavskou Činohrou SND.

Luciu Chuťkovú spája so Spectrum Quartett nielen štúdium na VŠMU (pod vedením Jevgenija Iršaia), no najmä vzájomná spolupráca a záujem o rozvoj a napredovanie súčasnej hudobnej scény.

Steve Reich je americký hudobný skladateľ, ktorý je považovaný za priekopníka minimalizmu v hudbe. Je jedným z mála skladateľov, ktorí zmenili beh hudobných dejín. Spectrum Quartett si od neho vybralo skladbu Different Trains pre sláčikové kvarteto a hudbu z pásky.

Spectrum Quartett má na starosti spôsob interpretácie a naštudovanie slovenskej a americkej „minimal music“. Hľadanie podobností, ale aj rozdielov týchto diel je súčasťou konfrontácie a následnej aplikácie počas tvorby. Vyzdvihnutie jednotlivých spoločných i rozdielnych hudobných prvkov tak podporí nielen finálny výsledok prevedenia, no zároveň podčiarkne jedinečnosť a krásu štýlu slovenskej „minimal music“.

Vstupné: 7€

Odporúčame

divadlo

Vojna a mier

So 25.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
divadlo

Nič sa nestalo

So 18.2.2023 / Ticho a spol.
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky + Prezident Lourajder + V.B.P.S.

So 4.3.2023 / Kulturák
odporúčame!
výstava

Pavel Maňka: Letisko

10.2.2023 - 27.4.2023 / TOTO! je galéria
odporúčame!