vážna hudba

Viva Musica! Sinfonietta Bratislava

Novinkou 19. ročníka festivalu Viva Musica! sú komorné koncerty v mestských záhradách a parkoch s podtitulom Hudobné záhrady. Názov odkazuje na prvý ročník festivalu, ktorý sa v roku 2005 uskutočnil ešte pod názvom Hudobné záhrady Bratislavy a tiež na úspešnú koncertnú sériu Hudba v sade (všade) realizovanú v Sade Janka Kráľa.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V prvý deň prázdnin sa tak v nádherných priestoroch Lisztovej záhrady, ktorá je súčasťou Univerzitnej knižnice v Bratislave, predstaví komorný orchester Sinfonietta Bratislava s tromi výnimočnými mladými sólistami.

Poľsko-slovenská huslistka Miriam Minková je študentkou Pražského konzervatória a na svojom konte má i napriek veľmi mladému veku niekoľko významných ocenení. Je štipendistkou Arkady Fomin Scholarship Fund, Stadler-Trier Foundation a programu Stredoeurópskej nadácie a spoločnosti Slovnaft a. s. Talenty novej Európy. Absolvovala majstrovské kurzy pod vedením Vadima Gluzmana, Vadima Repina či Dalibora Karvaya a v roku 2021 bola tiež finalistkou medzinárodnej televíznej súťaže Virtuosos V4+.

Huslista Ferdinand Slezák študuje na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Je držiteľom ocenení z viacerých medzinárodných súťaží. Absolvoval majstrovské kurzy pod vedením Juliana Rachlina, Renauda Capuçona, Shloma Mintza, Dalibora Karvaya, Josefa Špačka či svetoznámej Midori, s ktorou vystúpil aj ako sólista na koncerte v Slovenskom rozhlase.

Violončelista Juraj Škoda študuje na Akadémii múzických umení v Prahe a je zároveň členom Orchestrálnej akadémie Českej filharmónie, v rámci ktorej má možnosť spolupracovať s významnými svetovými dirigentmi a sólistami. Ako sólista účinkoval s Wiener Stadtorchester, Bruno Walter Symphony Orchestra či s Komorným orchestrom Pražského konzervatória.

Miriam, Ferdinand a Juraj sa predstavia s komorným orchestrom Sinfonietta Bratislava pod vedením huslistu Pavla Bogacza ml. a uvedú diela Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna či Piotra Iľjiča Čajkovského.

Koncert sa koná v spolupráci s medzinárodnou vzdelávacou platformou Majstrovské kurzy svetových husľových virtuózov v Bratislave.

Miriam Minková / husle
Ferdinand Slezák / husle
Juraj Škoda / violončelo
Sinfonietta Bratislava
Pavel Bogacz ml. / husle, umelecké vedenie

Vstup voľný (do naplnenia kapacity priestoru)

Koncert je súčasťou festivalu Viva Musica! 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

divadlo

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

Ne 1.10.2023 / DPOH
odporúčame!
divadlo

Ultima Vez (BE): Hands do not touch your precious Me

Staroveký príbeh sumérskej bohyne Inanna inšpiroval tvorcov k vytvoreniu vizuálne monumentálneho diela, v ktorom sa svetlo...Viac
Po 2.10.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
film

Vermeer - najväčšia výstava

Séria Exhibition on Screen prináša v tomto unikátnom filme súkromnú prehliadku výstavy v sprievode riaditeľa Rijksmusea a...Viac
Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Trh - Piac - Markt

30.9.2023 - 30.12.2023 / Stará tržnica
odporúčame!