koncert

Sigrid Horn (AT)

Vyrastala v dolnorakúskom regióne Mostviertel, dospievala vo Viedni. Pesničkárka a skladateľka Sigrid Horn spieva v dialekte, ktorý sa nedá jednoznačne zaradiť. Sprevádza sa na ukulele alebo klavíri.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nikde nie je doma, ale všade sa rýchlo udomácni. Priestorovo aj umelecky sa pohybuje medzi vidiekom a mestom a do svojej hudby vkladá niečo z oboch.

Jej debut SOG I BIN WEG vyšiel v roku 2018 a v roku 2019 vyhrala s piesňou „baun“ zameranej proti nadmernej výstavbe vo vidieckej krajine súťaž protestných piesní rádia Fm4. V roku 2020 predstavila v Elbphilharmonie Hamburg svoj druhý album I BLEIB DO, ktorý časopis Falter zaradil medzi 50 najvýznamnejších austropopových albumov za posledných 50 rokov.

Sigrid Horn bola vybraná do programu New Austrian Sound of Music 2020-2022 a v roku 2021 získala Cenu Huberta von Goiserna za kultúru. V roku 2023 vydala svoj tretí album Nest a podieľala sa na albume Paradies.

Účinkujú:
Sigrid Horn – spev, ukulele, klavír
Sarah Metzler – spev, harfa
Bernhard Scheiblauer – spev, concertina, banjolele
Felipe Scolfaro Crema – klavír 

Odporúčame

koncert

Stoned Jesus (UA) + Dopelord (PL) - open air

Koncom júla sa u nás zastaví legendárne ukrajinské trio Stoned Jesus. Ako support zahraju ich poľskí stoner/doom dritiaci...Viac
Ne 28.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tekuté zlato s čarovnou žiarou na veži Starej radnice

Št 15.8.2024 / Stará radnica MMB
odporúčame!
film

Emília

Mysleli ste, že o nej viete všetko... Významná slovenská filmová, televízna a divadelná herečka Emília Vášáryová pohľadom...Viac
Ut 27.8.2024 / Areál hier Radosť Štrkovec / Amfiteáter
odporúčame!
koncert

Adela Mede

Pi 26.7.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!