koncert

Sabaton + Accept

Populárni švédski bojovníci a nemecká heavy metalová legenda sa na jar 2017 spoja, aby spoločne udreli na pódiách v celej Európe. Bojovne naladená partia Sabaton & Accept dorazí do Bratislavy 14. marca, kde otrasú základmi Aegon Arény.

Táto akcia sa konala v minulosti

Obrnená kavaléria s hrdým názvom Sabaton je nielen u nás stale populárnejšia a z klubovej kapely dávno prerástla do veľkých hál. Aktuálne turné nesie názov “The Last Tour”, ktorý sa inšpiroval novým albumom “The Last Stand”. Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na tradičnú solídnu šou a overené hity, ale aj na výživné ukážky nových veci z pripravovanej nahrávky.

Basgitarista Sabaton Pär Sundström takto zhodnotil čerstvú novinku ako aj prípravy na živé hranie: „Práve sme dokončili náš nový album The Last Stand a máme za sebou kus poctivej roboty. Veríme, že to fanúšikovia ocenia podobne, ako sa im páči naša hudba celé tie roky. Ťažko povedať, či je to náš najlepší album… ale čo vieme povedať s istotou – toto bude najväčšie a najlepšie turné Sabatonu všetkých čias!”

Aby bol zážitok maximálny, Sabaton povolali do služby počas turné aj mimoriadne kvalitného špeciálneho hosťa: Accept! Heavy metalové nemecké legendy majú pod Tatrami silnú základňu fanúšikov. Pamätný je ich album Balls to the Wall z roku 1983, z ktorého zaznel aj rovnomenný hit a kapele zaistil svetový úspech.

Srdce kapely Accept tvorí Wolf Hoffmann, mnohými stále považovaný za najlepšieho heavy metalového gitaristu: „Spoločné turné so Sabatonom je výsledkom dlhého a veľmi priateľského vzťahu medzi kapelami. Bolo veľkým potešením ísť spoločné turné v USA, ich kariéru sledujeme celé tie roky. Ešte sme sa nestretli s inou skupinou, ktorá má takú jasnú víziu a dokáže ju premeniť na skutočnosť. Sabaton pracujú neuveriteľne tvrdo a sú vzorom pre začínajúcich muzikantov i mladé kapely. Tešíme sa na spoločné hranie, cestovnú horúčku máme od momentu, keď sme sa naposledy stretli v štúdiu.”
 

 

Odporúčame

vážna hudba

Záverečný koncert 59. ročníka Bratislavských hudobných slávností

Ne 6.10.2024 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
film

Nezanechať stopy

So 20.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Symfónia umenia 2024

Štvrtý ročník medzinárodného multižánrového festivalu Symfónia umenia, ktorý spája rôzne žánre a prepája ich s inými formami...Viac
2.9.2024 - 7.9.2024 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Takmer pyšná princezná

Takmer pyšná princezná je pôvodný slovenský rodinný muzikál Michala Babiaka a Milana Malinovského. Voľne vychádza z českej...Viac
14.9.2024 - 14.9.2024 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!